Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Kolarze pokazali się na trasie

Bardzo dobry występ zanotowali kolarze KK Tarnovii Tarnowo Podgórne podczas 62. Międzynarodowego Wyścigu Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, rozgrywanego w okolicach Zamościa. W 5-etapowym wyścigu wystartowało 78. zawodników w kategorii orlik i junior. Pierwszy etap tego wyścigu był także Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS dla orlików. Podobnie jak etap trzeci, czyli jazda indywidualna na czas na dystansie 19 kilometrów, z którą świetnie poradzili sobie zawodnicy z powiatu poznańskiego. Drugie miejsce zajął bowiem Mateusz Kostański, a na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Bystrzycki.

W etapach sprinterskich wysokie lokaty zajmował Dawid Burczak. Reprezentanci KK Tarnovia byli aktywni w trakcie całego wyścigu, co przełożyło się na wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął Wojciech Bystrzycki, dziewiąty był Mateusz Kostański, na dwunastej pozycji uplasował się Mikołaj Sójka, a na szesnastej Kamil Kordus. Równa jazda podopiecznych trenera Piotra Brońskiego zaowocowała drugim miejscem KK Tarnovia w klasyfikacji drużynowej.

Zdjęcia: Piotr Broński

Opublikowano: 6 czerwca 2018