Kolarze Tarnovii po sezonie

kolarze tarnovii

Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne podsumował sezon 2021. Uroczystość, w której wzięli udział m.in. zawodnicy, trenerzy, sponsorzy oraz szefostwo klubu odbyła się w Restauracji Estella. – Wśród klubów kolarskich zajęliśmy czwarte miejsce w Polsce i pierwsze w Wielkopolsce. W rankingu wszystkich dyscyplin sportowych współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży, Tarnovia uplasowała się na 62. pozycji w kraju, z dorobkiem 349,75 punktów. W tej klasyfikacji uwzględniono aż 4172 kluby – poinformowano podczas podsumowania.

W trakcie spotkania ogłoszono również nazwisko najlepszego zawodnika minionego sezonu. Został nim Mateusz Kostański, który w 2021 roku zdobył koszulkę szosowego mistrza Polski w kategorii młodzieżowej. W Kartuzach, bo to tam odbyły się te zawody, kolarz z Tarnowa Podgórnego był też trzeci w wyścigu indywidualnym na czas. Mateusz Kostański wywalczył też srebrny medal w torowych mistrzostwach Polski w Szczecinie w wyścigu drużynowym na dochodzenie, który jest konkurencją olimpijską.

W minionym sezonie znakomite wyniki osiągali także inni. W tym miejscu warto wspomnieć choćby o Macieju Banaszaku, który zdobył złoty medal  podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych na szosie w Koziegłowach (województwo śląskie) w wyścigu ze startu wspólnego. Bardzo dobre rezultaty w swoich kategoriach wiekowych uzyskiwali także Gabriela Nowakowska, Szymon Potasznik, Konrad Trzęsowski, Radosław Frątczak, Jakub Musialik czy Łukasz Kowal. Do tych sukcesów poprowadzili ich trenerzy: Piotr Broński, Konrad Olejniczak i Zbigniew Szymański.