Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Kolejny podział punktów

mecz unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz kolejny raz tej wiosny podzielili się punktami. W świątecznej kolejce podopieczni trenera Tomasza Bekasa bezbramkowo zremisowali przed własnymi kibicami z Cartusią Kartuzy. – Pierwsza połowa nie należała do tych najciekawszych. Obie drużyny grały nieco ospale, choć miały też swoje lepsze momenty. Druga odsłona z kolei zaczęła się dla gospodarzy fatalnie, bo od 47. minuty musieli oni grać w osłabieniu. Zawinił Jan Paczyński, który mając już na koncie żółty kartonik, groźnie sfaulował w środku pola rywala – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza.

To spowodowało, że przez całą drugą połowę Unia musiała się bardziej skupić na obronie. W efekcie kibice tego dnia bramek nie zobaczyli. Po tym spotkaniu ekipa z powiatu poznańskiego spadła na dziewiąte miejsce w tabeli. Następny mecz zespół ze Swarzędza rozegra w następny weekend. Tym razem będzie to wyjazd do Środy Wielkopolskiej na starcie z tamtejszą Polonia, która aktualnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Liderem jest Olimpia Grudziądz. Komplet wyników, tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Cartusia Kartuzy 0:0 (0:0)

mecz unii swarzędzfot. J. Piechota – Unia Swarzędz

Bramki padały natomiast w 22. kolejce IV ligi. Doszło w niej do derbów powiatu poznańskiego, w których Kotwica Kórnik pokonała 2:1 na własnym obiekcie Tarnovię Tarnowo Podgórne. Gospodarzy do wygranej poprowadził Mikołaj Panowicz, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Do niespodzianki doszło natomiast w Stęszewie, gdzie Lipno zostało rozbite 0:6 przez niżej notowaną Obrę Kościan. Beniaminek, mimo tej wysokiej porażki, i tak zajmuje najwyższe – piąte – miejsce w tabeli z drużyn z naszego regionu. Cenne zwycięstwo zanotował za to Huragan Pobiedziska, który wywiózł trzy punkty z Gniezna. Wyniki, tabela i terminarz na strona 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (0:1)
Bramki: Mikołaj Panowicz (70), Mikołaj Panowicz (74) – Damian Pawlak (12).

Lipno Stęszew – Obra 1912 Kościan 0:6 (0:3)
Bramki: Piotr Sznabel (7), Mateusz Adamski (37 karny), Szymon Słoma (45), Szymon Rożek (64), Kacper Krzyżostaaniak (77), Kacper Krzyżostaaniak (90).

Mieszko Gniezno – Huragan Pobiedziska 0:1 (0:0)
Bramka: Paweł Piceluk (57).

Opublikowano: 11 kwietnia 2023