Kotwica zatrzymała lidera

mecz kotwica - unia

W piłkarskiej, wielkopolskiej IV lidze nie ma pewniaków. W świąteczny czwartek Unia Swarzędz ograła aż 9:0 Górnika Konin, a w niedzielę musiała już uznać wyższość Kotwicy Kórnik, ulegając na wyjeździe 0:2. – To dla nas zimny prysznic – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza. Sam wynik nie jest jednak wielką niespodzianką, bo Kotwica w ostatnich kolejkach prezentuje bardzo wysoką formę, a poza tym, jak mówi stare piłkarskie powiedzenie, derby zawsze rządzą się swoimi prawami.

– Zawodnicy Tomasza Bekasa źle weszli w mecz. Chcieli od razu przejąć inicjatywę, ale po pierwszej stracie piłki w środku boiska dali się zepchnąć do defensywy. W 10. minucie przyniosło to opłakane efekty. Jeden z piłkarzy Kotwicy został sfaulowany w polu karnym Unii bez piłki i sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Bordych – czytamy na stronie Unii. Strata bramki zmotywowała podopiecznych trenera Tomasza Bekasa do ataku…

I przyniosło to niezły efekt, bo lider ze Swarzędza wkrótce także miał rzut karny. Strzał Tomasza Neumanna wybronił jednak Hubert Świtalski, który później został też wybrany najlepszych zawodnikiem spotkania. Losy derbów powiatu poznańskiego rozstrzygnęły się praktycznie tuż po przerwie, kiedy to do siatki gości trafił Dawid Urbanek. – Po tym golu piłkarze Unii tworzyli akcję za akcją, ale ich upór nie szedł w parze z dokładnością w rozegraniu – podsumowuje strona ekipy ze Swarzędza.

Mimo tej porażki Unia zachowała pozycję lidera. Ma już jednak tylko punkt przewagi nad drugim Mieszkiem Gniezno. Kotwica jest już natomiast piąta. Dziewiąte miejsce zajmuje Tarnovia Tarnowo Podgórne, która w tej serii spotkań pewnie, bo 4:1 pokonała Centrę Ostrów.  Dwa oczka niżej w tabeli jest Huragan Pobiedziska, który także zapisał w niedzielę komplet punktów do swojego konta, pokonując na wyjeździe 2:0 rezerwy KKS Kalisz. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Unia Swarzędz 2:0 (1:0)
Bramki: Patryk Bordych (10), Dawid Urbanek (47).

KKS 1925 II Kalisz – Huragan Pobiedziska 0:2 (0:0)
Bramki: Piotr Trepka (61), Kacper Bienert (84).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Centra 1946 Ostrów 4:1 (2:0)
Bramki: Paweł Bednarski (13, karny), Rafał Chmal (41), Paweł Bednarski (60), Michał Niedźwiedzki (73) – Szymon Strączkowski (77).

mecz kotwica - uniaDerby powiatu poznańskiego, Kotwica – Unia, zakończyły się zwycięstwem piłkarzy z Kórnika (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 15 listopada 2021