Edukacja

Laureaci z Jedynki

Marta Chęcińska

Kacper Skórczyński, uczeń klasy 3 Technikum Ekonomicznego w prowadzonym przez powiat poznański Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, został laureatem I Olimpiady Wiedzy o Finansach, organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Spośród 1400 uczestników, w finale zajął 10 miejsce i jako laureat Olimpiady uzyskał specjalne uprawnienia w postępowaniu kwalifikacyjnym na dowolnie wybranym uniwersytecie ekonomicznym w kraju. Ponadto jest też zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego kwalifikacyjnego w klasie czwartej.

Nie był to jedyny sukces uczniów Jedynki, bo Marta Chęcińska, uczennica klasy 4 Technikum Ekonomicznego, została laureatką XIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Talentów – Akademia Księgowego. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu. W finale Marta zajęła 7 miejsce. Konkurs został przeprowadzony na etapie szkolnym w formule online. Etap okręgowy i finał Turnieju to już była bezpośrednia rywalizacja jego uczestników, z wykorzystaniem programu INSERT. Turniej adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości i popularyzowanie zawodów księgowych. Laureatka w ramach przyznanej nagrody odbywać będzie staż letni w Fabryce Bridgestone Poznań. Oczywiście w dziale księgowości.

Autor: Iwona Winiarczyk