Liderki w finale

koszykarki Llider Swarzędz pozujące z piłkami koszykowymi na hali sportowej

W sobotę 18 lipca koszykarki Lidera rocznik 2003 rozgrywały finał strefowy w koszykówce 3×3. Trzy tygodnie wcześniej swarzędzanki zostały Mistrzyniami Wielkopolski w kategorii U17K. W turnieju strefowym wystąpiły po 3 najlepsze zespoły z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Celem był awans do Finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gdyni w dniach 28-30 sierpnia.

Awansem premiowane były dwa pierwsze miejsca. Lider Swarzędz wystąpił w tym turnieju w składzie: Wiktoria Plackowska, Ola Żukowska, Ania Majchrzak oraz Dominika Rubach. W rozgrywkach grupowych Liderki pokonały Play Basket Kraszewice oraz KSKK Koszalin co dało im bezpośredni awans do półfinału.

W półfinale pewnie pokonały MKS Kusy Szczecin, a w wielkim finale okazały się lepsze od MUKSu Poznań 14:12. Polski Związek Koszykówki pierwszy raz organizuje Mistrzostwa Polski w trzech kategoriach wiekowych: U17, U23 oraz OPEN. Bardzo cieszy nas awans naszego zespołu do wielkiego finału, w którym zagra 16 najlepszych zespołów z całej Polski. Koszykówka 3×3 prężnie rozwija się na całym świecie i zadebiutuje na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich.

Autor: Marcin Madanowski

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 20 lipca 2020