Liderki w czołowej ósemce

koszykarki lidera swarzędz

Ogromny sukces odniosły koszykarki UKS Lider Swarzędz z rocznika 2008. Podopieczne trenerów Magdaleny Dedio i Andrzeja Śniadka wywalczyły bowiem awans do najlepszej ósemki drużyn w kraju w swojej kategorii wiekowej. – Turniej półfinałowy mistrzostw Polski młodziczek starszych do lat 13 odbył się w Grudziądzu. W pierwszym dniu imprezy dziewczyny zmierzyły się z GKK Grodzisk Mazowiecki i pewnie zwyciężyły 67-46. Po 14 punktów w tym spotkaniu rzuciły Gabrysia Flaszak i Marika Mierzejewska – relacjonuje Marcin Madanowski, kierownik sekcji w swarzędzkim klubie.

Dzień później Liderki, po zaciętym meczu, uległy gospodyniom z Basketstal Grudziądz 39:49. Ta porażka sprawiła, że ostatni mecz turnieju, z Katarzynkami Toruń, decydował o tym, która z tych drużyn zapewni sobie upragniony awans do finałów mistrzostw Polski. – Ten mecz dobrze się dla nas rozpoczął, bo po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 18:5, a do przerwy 30:21. W trzeciej kwarcie torunianki grały już lepiej i zaczęły niwelować przewagę. W decydującej części spotkania emocje sięgnęły zenitu, bo w pewnym momencie prowadziliśmy już tylko jednym punktem. Na szczęście, kwartet Sikora, Kuchcińska, Flaszak oraz Maj przechylił szalę zwycięstwa na naszą korzyść, wygrywając ostatnie 7 minut 18:7 – opisuje Marcin Madanowski.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 16-20 czerwca we Wrocławiu. – Dla nas będzie to zwieńczenie fantastycznego sezonu, bo przypomnijmy, że w finale mistrzostw Polski juniorek starszych U19 Lider zajął piąte miejsce, a kadetki U15 odpadły z rywalizacji dopiero w półfinale, czyli zameldowały się w najlepszej szesnastce drużyn w kraju – wylicza kierownik sekcji. Dodajmy, że młode swarzędzanki w grupie finałowej zmierzą się z GTK Gdynia, MUKS Poznań oraz MUKS Bydgoszcz. W drugiej grupie zagrają: Ślęza Wrocław, PTK Pabianice, Zagłębie Sosnowiec i Basketstal Grudziądz.