Liderki w finale 2. Ligi Kobiet

Koszykarki UKS Lider Swarzędz

Koszykarki Lidera w miniony weekend pojechały do Bochni na turniej półfinałowy 2. Ligi Kobiet. O dwa premiowane awansem miejsca walczyły tam cztery zespoły: MOSiR Bochnia, UKS 4 Ursus Warszawa, MTS Ikar Niepołomice oraz UKS Lider Swarzędz. W pierwszym dniu turnieju ekipa z powiatu poznańskiego zmierzyła się z Ikarem. – Już pierwsza kwarta ustawiła ten mecz. Szybko i pomysłowo grający nasz zespół wygrał ją bowiem 35:10. Mając taką przewagę trener Anna Talarczyk mogła w pełni rotować składem i wszystkie dziesięć zawodniczek zapisało na swoim koncie zdobycze punktowe. Ostatecznie wygraliśmy 100:63 i była to nasza pierwsza setka w tym sezonie – opisuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

Liderki po wygranej z Ikarem Niepołomice

Następnego dnia rywalem Liderek był Ursus Warszawa. – I w tym spotkaniu dziewczyny pewnie zwyciężyły. Wynik 87:55 mówi zresztą sam za siebie. Najlepsza w ich wykonaniu była trzecia kwarta wygrana 24:9. Kapitalnie w tym spotkaniu zagrały nasze młode wychowanki Wiktoria Plackowska, która zdobyła 12 punktów oraz Wiktoria Flaszak. Ta druga nie dość, że uzyskała 10 oczek, to jeszcze umiejętnie pokryła najlepszą w ekipie rywalek, doświadczoną Agnieszkę Lichomską – relacjonuje Marcin Madanowski. Po tych  dwóch meczach Liderki były prawie pewne awansu i tylko kataklizm, czyli porażka 60-cioma punktami w starciu z gospodyniami, mogła je pozbawić miejsca w finale 2. Ligi Kobiet.

Koszykarki z Bochni miały jednak o co grać, bo nawet jednopunktowa wygrana dawała im przepustkę do decydującej fazy rywalizacji. – I to było widać na parkiecie, ponieważ przeciwniczki od pierwszych minut walczyły jak prawdziwe lwice. Fantastycznie też trafiały za trzy punkty. To sprawiło, że do przerwy przegrywaliśmy 28:31. Trener Anna Talarczyk potrafiła jednak zmotywowała swoje zawodniczki i te w trzeciej kwarcie odrobiły straty z nawiązką. Liderki wygrały tę odsłonę 25:11 i do końca spotkania powiększały już tylko swoją przewagę, wygrywając cały mecz 77:61. Największy wkład w to zwycięstwo miały Magda Wojdalska z 19 punktami i 11 asystami oraz Iwona Płóciennik, która też zapisała na swoim koncie double-double, rzucając 12 oczek i mając i 10 zbiórek – mówi dyrektor sekcji.

Zespół ze Swarzędza po ostatnim spotkaniu

Kapitalnie grały także Agata Siwińska oraz Magdalena Dedio, dokładając kolejne punkty. Liderki w Bochni odniosły zatem trzy pewne zwycięstwa i potwierdziły swoje I-ligowe aspiracje. Jakby tego było mało, Magdalena Wojdalska bezapelacyjnie została wybrana MVP turnieju, a kapitan Lidera, Magdalena Dedio została wybrana do najlepszej piątki turnieju. – Trener Anna Talarczyk mogła być zadowolona nie tylko z wyniku, ale też z postawy swojego zespołu. Szczególnie z realizacji założeń przedmeczowych – uważa Marcin Madanowski. Dodajmy, że z drugiego półfinału, w Zgorzelcu, awans wywalczyły MUKS Widzew Łódź oraz Citronex UKS Basket Zgorzelec. A ten finał odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia. I już wiadomo, że jego organizatorem będzie Lider Swarzędz!!!!

UKS Lider Swarzędz – MTS Ikar Niepołomice 100:63
Lider: Wojdalska 21, Kotula 16, Siwińska 16, O. Flaszak 12, Żukowska 11, Plackowska 7, W. Flaszak 7, Urbaniak 4, Płóciennik 4, Dedio 2.

UKS Lider Swarzędz – UKS 4 Ursus Warszawa 87:55
Lider: Wojdalska 27, Dedio 12, Plackowska 12, W. Flaszak 10, Siwińska 7, Płóciennik 6, Kotula 5, Żukowska 4, O. Flaszak 4.

MOSiR Bochnia – UKS Lider Swarzędz 61:77
Lider: Wojdalska 19, Siwińska 19, Dedio 17 , Płóciennik 12, Kotula 8.

Najlepsze zawodniczki turnieju w Bochni (Fot 3x UKS Lider Facebook)

Opublikowano: 1 kwietnia 2019