Liderki w kadrach Wielkopolski

dwie dziewczyny pozująće do zdjęcia w strojach kadry wielkopolski

Aż pięć młodych koszykarek UKS Lider Swarzędz spędziło weekend na zgrupowaniach kadry Wielkopolskiego Związku Koszykówki. – Marta Walaszek, Julia Zawieja i Natalia Polak wzięły udział w zgrupowaniu zaplecza kadry w Rawiczu, gdzie miały okazję doskonalić swoje umiejętności. Aleksandra Kubiak i Karolina Maj z kolei od czwartku przebywały w Człuchowie na turnieju Dywizji A Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w w klubie z powiatu poznańskiego.

Kadra WZKosz. prowadzona przez trener Annę Talarczyk (na co dzień pracuje w Swarzędzu) przez trzy dni zmierzyła się z pięcioma województwami: łódzkim (59:61), małopolskim (101:55), dolnośląskim (81:42), pomorskim (51:77) oraz małopolskim (61:52). Bilans 3:2 pozwolił Wielkopolankom wrócić z brązowymi medalami. – Nasze wychowanki były ważnymi zawodniczkami kadry. Ola Kubiak grała średnio prawie 17 minut i notowała 2,4 pkt. i 2 zbiórki na mecz. Karolina Maj spędzała średnio najwięcej minut na boisku, bo ponad 21 minut i była trzecim strzelcem zespołu – 9,6 pkt. Zbierała też średnio 4,8 piłki na mecz. Karolina rzucała na fantastycznej skuteczności, zarówno za dwa punkty – 66,7%, jak i za trzy – 45,5 %. Świetnie wykonywała też rzuty wolne – 81,3 %, co było najlepszym wynikiem w kadrze. Turniej miał ustawić rozstawienie zespołów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w marcu 2020 roku w Szczyrku. Liczymy, że liczba Liderek w kadrze na najważniejszą imprezę w sezonie jeszcze się zwiększy – dodaje Marcin Madanowski.

Opublikowano: 4 grudnia 2019