MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Cze 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Majowe inspiracje…

nordic walking

Przed nami długi majowy weekend. Zachęcamy zatem do aktywnego odpoczynku, na przykład odwiedzając Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, które ponownie umożliwiło widzom dostęp do ekspozycji zewnętrznych. Możliwość korzystania z takiej samej formy zwiedzania dotyczy również oddziałów Muzeum w Swarzędzu, Jaraczu i Nowym Tomyślu. Wielu turystów można już również zobaczyć w kórnickim Arboretum. To nie dziwi, ponieważ powoli zakwitają tam już magnolie.

My zachęcamy także do rowerowych wycieczek oraz pieszych wędrówek. Najlepiej z powiatowymi przewodnikami. Tym, którzy wolny czas najchętniej spędzają na dwóch kółkach polecamy „Przewodnik niedzielnego rowerzysty”, gdzie prezentujemy wybrane trasy rowerowe w powiecie poznańskim. Dla łowców przygód przygotowaliśmy „Przewodnik niedzielnego pogromcy duchów”, natomiast dla miłośnikom długich spacerów polecamy „Przewodnik niedzielnego tropiciela”. Każdy na pewno znajdzie tam coś dla siebie.

Wiele ciekawych inspiracji na majowy weekend, choć nie tylko, przedstawia także Piotr Basiński z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zaprezentował je podczas webinaru pt. “Atrakcje turystyczne okolic Poznania”, do którego link dostępny jest poniżej. Został on podzielony na kilka bloków tematycznych, np. muzea, ośrodki edukacji przyrodniczej, ścieżki turystyczne czy też atrakcje wodne. Zachęcamy zatem do zapoznania się z tymi propozycjami. A jest ich naprawdę sporo, bo też w powiecie poznańskim nie brakuje miejsc, gdzie można miło spędzić czas.

Piotr Basiński PLOT

 

 

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 30 kwietnia 2021