Mastersi walczyli o tytuły

mistrzostwa powiatu w pływaniu

Na basenie CITY_ZEN w Poznaniu odbyły się pierwsze w tym roku zawody pływackie w kategoriach Masters pod honorowym patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego. Podczas blisko 5-godzinnych zmagań na 25-metrowym basenie rywalizowali zawodnicy w kategoriach Masters oraz co jest już tradycją zawodnicy niepełnosprawni. W sumie w zawodach uczestniczyło ponad 150 zawodników z 49 klubów z całej Polski.

W związku z pandemią zawody zostały przeprowadzone z zachowaniem dystansu społecznego oraz z dopełnieniem wszelkich zasad zapewniających uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Istotnym elementem rywalizacji były zmagania zawodników reprezentujących miejscowości znajdujące się w powiecie poznańskim. Reprezentanci naszego regionu doskonale zaprezentowali się w kategorii Mastersów, zdobywając dodatkowo medale Mistrzostw Powiatu.

W rywalizacji kobiet taki tytuł wywalczyła Adrianna Radzik z Lubonia, pozostawiając w pokonanym polu Małgorzatę Putowską z Mosiny oraz Dominikę Barczyk ze Skórzewa. Wśród panów mistrzem powiatu został mieszkaniec Wysogotowa, Marcin Szymkowiak. Drugą lokatę wywalczył Dariusz Janyga reprezentujący Wiry, a trzeci był Piotr Kurek z Kicina. Zawody zostały przeprowadzone dzięki wsparciu powiatu poznańskiego.

Opublikowano: 8 marca 2021