Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Młodzi żużlowcy ze złotem

Wojciech i Jacek Fajferowie zdobyli Puchar Polski Par Klubowych w mini żużlu. Obaj reprezentują klub Just Fun GUKS Speedway Wawrów, ale na co dzień są mieszkańcami Borkowic w gminie Mosina. W mini żużlu rywalizują dzieci w wieku od 10 do 15 lat, na motocyklach o pojemności 80-125 ccm.

Szóste, ostatnie zawody Pucharu Polski Par Klubowych odbyły się na mini torze w Gdańsku. Wygrali je właśnie Wojciech i Jacek Fajferowie tym samym pieczętując swój końcowy sukces. Warto dodać, że ta dwójka młodych żużlowców stawała na podium w każdych zawodach. Trzy razy na jego najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski wywalczył zespół Polonii Bydgoszcz. Brązowy medal przypadł Rybkom Rybnik.

Najskuteczniejszym zawodnikiem całego cyklu okazał się Wojciech Fajfer. On też wygrał szóstą rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski, która także odbyła się na mini torze w Gdańsku. Żużlowiec z Borkowic jest również liderem klasyfikacji generalnej. Jego młodszy brat – Jacek zajmuje obecnie szóste miejsce. Do zakończenia rywalizacji pozostało jeszcze pięć rund.

fajferpuchar2__1_Najlepsi zawodnicy Pucharu Polski Par Klubowych. Bracia Fajferowie na najwyższym stopni podium

fajferpuchar2__2_Wojciech Fajfer wygrał szóstą rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski

Opublikowano: 11 lipca 2017