Sport

Mistrzostwa skrzatów

W Centrum Tenisowym Sobota odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Skrzatów w tenisie. Złote medale wywalczyli Pola Wygonowska ze Sportu Olsztyn oraz Maks Kaśnikowski z Legii Warszawa. Ta pierwsza w finale wygrała 6:1, 6:3 z Karoliną Bartusek z Mostostalu Zabrze. Z kolei Kaśnikowski w decydującym pojedynku pokonał 6:1, 6:2 Marcela Kamrowskiego z Lechii Gdańsk. Brązowy medal wywalczył Borys Zgoła z AZS Poznań, który w półfinale uległ późniejszemu wicemistrzowi Polski 0:6, 0:6. Poznaniak na kortach w Sobocie wywalczył jeszcze złoto w grze deblowej, gdzie grał w parze z Kaśnikowskim.

Mecze finałowe oglądał Starosta Poznański Jan Grabkowski – patron honorowy turnieju. Najlepszym zawodniczkom oraz zawodnikom mistrzostw medale i puchary wręczali prezes PZT Jacek Muzolf oraz dyrektor Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu Andrzej Wróblewicz. Finaliści otrzymali też upominki. Uroczystość, tak jak i cały turniej, prowadził menedżer CTS w rokietnickiej Sobocie Roman Czyżewski, który na zakończenie mistrzostw podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego tej wielodniowej imprezy.

Opublikowano: 19 stycznia 2015