Młodzicy walczyli o medale

tenisowe mistrzostwa młodzików w sobocie

Oliwia Kuszel z Toruńskiej Akademii Tenisowej oraz Alan Ważny z KS Czarni Rzeszów wygrali halowe mistrzostwa Polski młodzików do lat 14, które odbyły się w Centrum Tenisowym Sobota. – Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, bo też gościliśmy najlepszych w kraju w tej kategorii wiekowej. Na 32 zawodników, którzy mogą startować w drabince turnieju głównego, zarówno chłopaków i dziewczyn, przyjechało 32 najmocniejszych tenisistów i tenisistek w Polsce – stwierdził Wojciech Jaraczewski dyrektor turnieju.

Na wysoki poziom turnieju zwrócił również uwagę Paweł Bojarski, trener reprezentacji Polski do lat 14 i 16. – To wynika też z tego, że generalnie poziom polskiego tenisa, szczególnie tego młodzieżowego, z roku na rok podwyższa się. Mamy dużą grupę zawodników mających już spore umiejętności. Jako trener mogę się tylko z tego cieszyć, bo mam z kogo wybierać – stwierdził. Mocna obsada mistrzostw Polski w Sobocie sprawiła, że wiele meczów było długich i zaciętych. Emocji nie brakowało również w samych finałach.

Wśród młodziczek prym wiodła Oliwia Kuszel, która w finale singla pokonała 7:5, 6:4 Antoninę Czajkę z Akademii Tenisowej Angelique Kerber Puszczykowo. Obie zawodniczki chwilę później ponownie stanęły po dwóch stronach siatki, ale tym razem w finale debla. I w tym przypadku górą była tenisistka z Torunia, która grając w parze z Mają Pawelską z Górnika Bytom, ponownie sięgnęła po złoto. Antonina Czajka i jej partnerka, Amelia Paszun z AZS Poznań, musiały się więc zadowolić srebrnym medalem.

W rywalizacji młodzików tytuł mistrza kraju wywalczył wspomniany już Alan Ważny. Zawodnik z Rzeszowa w decydującym pojedynku ograł 6:4, 4:6, 11:9 Grzegorza Zemłę z Tennis Pro Piaseczno. Już sam wynik tego meczu wskazuje, że emocji w tym starciu nie brakowało. Podobnie było w finale debla, w którym Kacper Knitter z AT Promasters Szczecin wraz z Jakubem Januchowskim z KT Astra Książenice po zaciętej walce pokonali 7:5, 7:5 Jana Downara z KT Szczawno-Zdrój i Antoniego Wieczorka z Górnika Bytom.

Opublikowano: 12 marca 2021