Młodziczki także w finale

turniej półfinałowy mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej młodziczek

W Buku odbył się turniej półfinałowy mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej młodziczek. Uczestniczyły w nim zawodniczki Bukowsko-Dopiewskiego KRP. Dziewczyny miały wysoko zawieszoną poprzeczkę, ponieważ przed kilkoma dniami awans do decydującej rozgrywki zapewniły sobie ich starsze koleżanki z drużyny juniorek oraz juniorek młodszych. Młodziczki nie chciały być gorsze i po kapitalnej grze także będą miały okazję powalczyć o medale.

– Na piasku w Buku rywalizowało sześć zespołów. Nasze dziewczęta po wygraniu grupy, w półfinale zmierzyły się z BHT Pyrkami Poznań. Spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 podopiecznych trenerów Jarosława Sznycera i Pawła Wolnego. W finale nie pozostawiłyśmy złudzeń szczypiornistkom z Zielonej Góry i zajęliśmy pierwsze miejsce w turnieju. Bardzo dziękujemy naszym kibicom, na których zawsze można liczyć – relacjonuje strona klubu z powiatu poznańskiego.

MVP turnieju została Maja Wechman z Bukowsko-Dopiewskiego KPR. Najlepszą bramkarką półfinałów została wybrana jej koleżanka klubowa, Kinga Karaś. Oprócz triumfatorek, awans do turnieju finałowego zapewniły sobie jeszcze szczypiornistki UKS Spartakus Zielona Góra. Walka o medale już wkrótce…

Klasyfikacja końcowa: 1. Bukowsko-Dopiewski KPR (awans), 2. UKS Spartakus Zielona Góra (awans), 3. SSPR Szczypiorniak Ustka, 4. BHT Pyrki Poznań, 5. UKS Handball 28 Wrocław, 6. GMTS Sparta ZSLIT Gubin.

Zdjęcia: Bukowsko-Dopiewski KPR Facebook

Opublikowano: 14 sierpnia 2020