MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Na ergometrze w Luboniu

zawodniczki na ergometarch w trakcie rywalizacji

Szósta edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich pod nazwą “Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”, w którym uczniowie szkół podstawowych rywalizują na ergometrze, jest już po półmetku. Trzecia eliminacja gminna odbyła się w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Luboniu, a do sportowej rywalizacji na dystansie 250 metrów stanęli uczniowie dwóch szkół podstawowych z Lubonia – nr 1 i nr 5.

W gronie prawie 50 dziewcząt i chłopców, byli uczniowie klas ósmych i siódmych. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Jagoda Bąk (SP nr 1), która osiągnęła czas 55,2 sek. Za nią finiszowały Bogna Dopierała (SP nr 1) z czasem 56,9 oraz Alicja Kalinowska (SP nr 5) – 58,0 sek. Ze względu na to, że dwie pierwsze dziewczyny były starsze, zaproszenie do udziału w wielkim finale, który odbędzie się w poznańskim hotelu Sheraton, otrzymały: Alicja Kalinowska i Vanessa Wojciechowska z SP nr 1 oraz Aleksandra Mazur z SP nr 5.

Podobna sytuacja była w rywalizacji chłopców. Najlepsza trójka lubońskich zawodów to uczniowie SP nr 5: Bartosz Biernacki – czas 47,9, Wiktor Kocur – czas 48,1 oraz Paweł Mikołajczak – czas 50,7. Zaproszenia do udziału w wielkim finale otrzymali natomiast: Filip Bota z SP nr 1 oraz Kajetan Misiaczyński i Szymon Dalik z SP nr 5. Medale, upominki oraz zaproszenia na wielki finał wyróżnionym uczniom wręczył Marek Kurek, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Do zakończenia tegorocznej edycji pozostały jeszcze dwie eliminacje gminne w: Swarzędzu (środa, 13 listopada) oraz Suchym Lesie (środa, 20 listopada). Wielki finał zaplanowano na wtorek, 26 listopada, we wspomnianym już hotelu Sheraton. Przypomnijmy też, że nagrodą dla najlepszej szkoły w tegorocznej edycji “Pierwszego kroku wioślarskiego na terenie powiatu poznańskiego” będzie ergometr wioślarski. Jest więc o co walczyć…

Zdjęcia: Izabela Głowacka

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 listopada 2019