MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< Sie 2021 >>
ponwt.śrczwpt.sob.niedz.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Więcej nagród dla sportu

nagrody sportowe grafika

– Nagradzamy tych, których wyniki są ponadprzeciętne. Tych, którzy zdobywając medale w prestiżowych imprezach promują nasz powiat – mówi starosta poznański, Jan Grabkowski. A co warte podkreślenia, sukcesów zawodników z powiatu poznańskiego w ubiegłym roku nie brakowało. I to zarówno tych uzyskiwanych w sportach indywidualnych, jak i drużynowych.

Do 28 maja trwa nabór wniosków o przyznanie Nagród Sportowych Powiatu Poznańskiego dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe oraz nagród dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym za rok 2020.

Tak jak w poprzednich latach, wnioski o nagrody dla sportowców będą przyjmowane w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior starszy oraz młodzieżowiec. Jak zwykle docenieni zostaną również szkoleniowcy. Ale jest też znacząca nowość! To znowelizowany regulamin stwarzający możliwości honorowania większej liczby sportowców mieszkających w powiecie poznańskim lub trenujących w klubach na jego terenie i legitymujących się mistrzowskimi osiągnięciami.

– Pierwszy raz nagrodzona może zostać nie jedna a cztery drużyny. Po jednej w każdej z czterech kategorii wiekowych. Do grona sportów mających znaczenie dla powiatu poznańskiego dołączył też bilard. Dlatego w tym roku zaplanowano zwiększenie środków finansowych na nagrody z 90 500 złotych do kwoty 252 500 złotych – mówi Maciej Pawlik z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej.

Decyzja o zwiększeniu środków to też rezultat coraz lepszych wyników sportowych. Lista laureatów z poprzednich lat jest imponująca. Są na niej medaliści mistrzostw świata czy Europy, czy też późniejsi olimpijczycy. Tylko w ubiegłym roku powiat poznański nagrodził i wyróżnił ponad 120 osób! W tym gronie znaleźli się zawodnicy uprawiający aż piętnaście różnych dyscyplin sportu.

Ubiegły rok dla sportowców, tak jak i zresztą dla nas wszystkich, był wyjątkowy. Pandemia oraz liczne obostrzenia z niej wynikające nie zatrzymały jednak sportowców z powiatu poznańskiego w osiąganiu sukcesów. Zachęcamy zatem do składania wniosków. Można to zrobić osobiście w Starostwie Powiatowym w Poznaniu lub drogą pocztową, do dnia 28 maja 2021 roku. Decyduje data złożenia/wpływu do Kancelarii Starostwa. Wnioski składać należy – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – w punkcie informacyjnym Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18. Wymagane dokumenty są dostępne TUTAJ.

O naborze wniosków o nagrody powiatu poznańskiego, można także posłuchać TUTAJ (audycja “W Sportowym Rytmie cz.2” na antenie Radia Poznań od min. 36:22)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 maja 2021