Nikt nie przekroczył limitu

Czerwonak Cross Duathlon

Piękna pogoda towarzyszyła zmaganiom biegowo-rowerowym podczas Czerwonak Cross Duathlon. W okolicach Akwen Tropicany w Owińskach rywalizowało ponad 150 zawodników w startach indywidualnych i sztafetowych. Dystanse jakie mieli do pokonania to 5 km biegiem, 20 km na rowerze i ponownie biegiem kolejne 2,5 km. Maksymalny czas, jaki uczestnicy mieli na ukończenie zawodów to 150 minut. Nikt nie przekroczył założonego limitu. W kategorii open mężczyzn wygrał Piotr Klupczyński z Wągrowca, a wśród kobiet najlepsza była Aldona Trzebiatowska z Gdyni.

Tytuł najlepszej zawodniczki gminy Czerwonak i powiatu poznańskiego zdobyła Maja Łowicka z Koziegłów, a najlepszym zawodnikiem został Filip Mańczak z Kicina. W wydarzeniu, po raz pierwszy w jego historii, wzięły udział również dzieci. Startowały w czterech kategoriach wiekowych przed zawodami głównymi. Najmłodszy uczestnik miał nieco ponad rok. Tutaj zwycięzcą był każdy. Zawody zostały dofinansowywane m.in. ze środków powiatu poznańskiego i były częścią Duo Cyklu Wielkopolska 2022, w ramach którego w kwietniu odbyły się bliźniacze zawody w Skokach.

Autor: Krzysztof Stern, Magdalena Witkowska
Zdjęcia: Tomasz Szwajkowski

Opublikowano: 27 września 2022