MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Odkryć smak przygody…

logo Tour Salon

Dla tych co lubią podróżować i są ciekawi świata, Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon to wydarzenie, którego przegapić nie można. Te tegoroczne zaplanowano na 14-16 lutego. Odbędą się one pod hasłem „Odkryj smak przygody”. – Słowo „smak” jest w tym wszystkim nieprzypadkowe. Chcemy w ten sposób zaakcentować, że szczególną uwagę podczas targów poświęcimy turystyce kulinarnej – zapewniają organizatorzy.

W ten trend wpisze się również powiat poznański, który będzie się promował na wspólnym stoisku z miastem Poznań, Metropolią oraz Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną. Od pewnego czasu organizujemy bowiem konkursy pod nazwą “Smaki powiatu”. Na targach Tour Salon będziemy wybierać najlepsze pączki. Więcej informacji na ten temat można przeczytać TUTAJ. Konkursy z cyklu “Smaki powiatu” to zresztą początek większego projektu, ponieważ już wkrótce powstanie Szlak Kulinarny Powiatu Poznańskiego. Jego centrum będzie się znajdować w remontowanym aktualnie Dworze w Skrzynkach.

Co jeszcze będzie można znaleźć na stoisku powiatu? – Będziemy promować choćby naszą zabawę questową „Na tropie skarbów”, czy też obiekty, którym przyznaliśmy Certyfikaty Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego. A jest ich naprawdę sporo. Przygotowaliśmy również publikacje dla pasjonatów zabytków znajdujących się w naszym regionie. Na stoisku będzie także można otrzymać “Kronikę Powiatu Poznańskiego” poświęconą w dużej mierze 20-leciu powiatu – wylicza Natalia Siejek z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Tegorocznym targom, które tym razem zlokalizowano w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, towarzyszyć będzie Festiwal Podróżników. Wydarzenie to przygotowane jest przede wszystkim z myślą o tych wszystkich, którzy chcą zdobyć wiedzę, jak przygotować się do podróży i jak jej doświadczyć. Tour Salon to także goście. Tym razem do stolicy Wielkopolski przyjadą m.in. Dorota Chojnowska i Selim Saffarini, którzy podróżują przez świat na bambusowych rowerach i prowadzą bloga „Ale Piękny Świat – miej odwagę marzyć”.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 lutego 2020