MenuMenu główne
Powiat Poznański
Likwidacja azbestu


<< kwi 2025 >>
pwścpsn
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Olimpiada w Wielkopolsce

Wielkopolska będzie gospodarzem przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. I to szósty raz w historii. – To dla nas wyróżnienie, ale także duże wyzwanie organizacyjne. Zawody sportowe w kilkudziesięciu dyscyplinach, na kilkudziesięciu obiektach z udziałem kilku tysięcy sportowców. Niczym igrzyska olimpijskie – poinformował Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Symbolicznym rozpoczęciem przygotowań do tego wydarzenia było przekazanie flagi olimpijskiej przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego. Miało to miejsce podczas Ceremonii Zakończenia tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubuskie 2024.

Zawody odbędą się w całym regionie, a rywalizacja o medale często w randze mistrzostw Polski, toczyć się będzie w trzydziestu sportach (m.in. w: lekkiej atletyce, piłce nożnej, pływaniu, koszykówce 3×3, kajakarstwie i wioślarstwie). Aż 11 z nich rozegranych zostanie w Poznaniu, także tutaj, 4 lipca planowana jest Ceremonia Otwarcia. Pierwsi sportowcy do zmagań przystąpią już pod koniec czerwca.

fot. Piotr Rychter

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 17 grudnia 2024