MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Cze 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Owińska mają przystań

przystań w owińskach

Owińska mają kolejną atrakcję turystyczną. Jest nią nowa przystań na rzece Warcie, przystosowana do cumowania małych jednostek pływających. – Chcemy, aby stała się ona swego rodzaju bramą do gminy Czerwonak oraz Puszczy Zielonka. Docelowo ma w tym miejscu powstać atrakcyjny kompleks rekreacyjny. Jeszcze w tym roku zmierzamy rozpocząć budowę kładki rowerowo-pieszej. Do przystani będzie można zatem nie tylko przypłynąć, ale także dojechać rowerem – stwierdził wójt Marcin Wojtkowiak, który Owińska nazwał turystyczną stolicą gminy Czerwonak. – A może nawet całego powiatu poznańskiego. Ta miejscowość ma przecież długą, piękną historię i może się pochwalić wieloma wspaniałymi zabytkami, o które wspólnie z powiatem poznańskim dbamy – dodał.

W podobnym tonie wypowiadał się obecny na otwarciu obiektu Tomasz Łubiński. – Przystań znajduje się tuż obok naszego, pięknie odnowionego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych oraz Parku Orientacji Przestrzennej. Świetnie się także wpisuje w szlak cysterski, który wiedzie przez Owińska – podkreślił wicestarosta poznański. – Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ten projekt. Wierzymy też, że przystań będzie miejscem spotkań wszystkich miłośników turystyki wodnej, i że każdy znajdzie tutaj chwilę wytchnienia i spokój – dodał. A miłośników pływania po Warcie w gminie Czerwonak nie brakuje. Większość z nich jest zrzeszona w Wielkopolskiej Grupie Sportów Wodnych Kilwater.  

– Jeszcze trzy miesiące temu nikt by pewnie nie uwierzył, że w tym miejscu powstanie tak piękny obiekt. Ja zresztą, kiedy kilka lat temu otwieraliśmy Akwen Marina w Czerwonaku, nawet nie przypuszczałem, że tak szybko będę miał okazję uczestniczyć w jeszcze jednej, podobnej uroczystości w naszej gminie. Za to w imieniu nas wszystkich mogę jedynie bardzo podziękować – powiedział Tomasz Drgas, szef Kilwatera. Z powstania przystani zadowolony był również Tomasz Kaczor. – To świetne miejsce do treningu. Może więc kolejnym krokiem będzie powołanie do życia klubu kajakarskiego – mówił mieszkający na co dzień w Czerwonaku wicemistrz świata i Europy, który już wkrótce ma szansę wystartować na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Na razie jednak, w Owińskach organizowane będą cykliczne spływy kajakowe. Pierwszy z nich już wkrótce…

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 29 kwietnia 2021