Pantery mają już srebro!

Mecz Panter Dopiewo z Marcovią Marki

Pantery Dopiewo wygrały 35:30 z Marcovią Marki w półfinałowym meczu mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej i w sobotę czeka ich walka o złoto! – To nasz wielki sukces. Zdecydowanie największy w historii, bo medalu mistrzostw kraju jeszcze nie zdobyliśmy. A teraz mamy już srebro. Wielki szacunek dla dziewczyn – cieszył się po spotkaniu trener Paweł Wolny.

Turniej finałowy rozgrywany jest w wypełnionej do ostatniego miejsca hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie. – To wielkie wydarzenie, ponieważ imprezy tej rangi, czyli mistrzostw Polski w tej miejscowości jeszcze nie było – powiedział wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, który z trybun obserwował zmagania młodych szczypiornistek z powiatu poznańskiego.

– To znakomity zespół, który jakiś czas temu został stworzony z połączenia Bukovii oraz Panter. Na parkiecie i na trybunach mamy więc zawodniczki i kibiców z obu tych miejscowości. Na jaki wynik liczę? Wierzę w tę drużynę. Ona ma szansę nawet na złoto – stwierdził Tomasz Łubiński, który w przeszłości był piłkarzem ręcznym, a później też trenerem.

To złoto na pewno jest w zasięgu ekipy z Dopiewa, bo w półfinale Pantery pokazały prawdziwą moc. – Dziewczyny świetnie zagrały w obronie – komplementował swoje zawodniczki szkoleniowiec. – Najważniejsze jednak, że wytrzymały presję, bo grały przecież przed pełnymi trybunami i przy ogłuszającym dopingu. Ja sam byłem mocno zestresowany, a sam mecz kosztował mnie i cały sztab szkoleniowy sporo nerwów – dodał.

W drugim półfinale Roxa Lublin pokonała SPR Gdynia i to ten pierwszy zespół będzie rywalem Panter w walce o tytuł. Spotkanie finałowe zaplanowano na sobotę, 11 maja, o godz. 13.00. Wcześniej, bo o godz. 11.00 na parkiet wyjdą zawodniczki z Marek oraz Gdyni i zagrają o brązowy medal. Zapraszamy zatem do Dopiewa. Ci, którzy nie będą mogli przyjechać mogą obejrzeć oba spotkania na żywo, w internecie TUTAJ.

Zdjęcia: GOSiR Dopiewo Facebook

Opublikowano: 10 maja 2019