MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lut 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Paszport Podróżnika

Śladami wielkich podróżników po powiecie poznańskim

Śladami Podróżników dookoła Poznania to projekt zachęcający do poznania wybranych miejsc w powiecie poznańskim związanych z wielkimi podróżnikami: Władysławem Zamoyskim, Edwardem Raczyńskim, Arkadym Fiedlerem oraz Marianem Żelazkiem. Wszyscy oni poświęcili część swojego życia na dalekie podróże, z których przywieźli fascynujące eksponaty, które my dzisiaj możemy podziwiać w Uzarzewie, Chludowie, Rogalinie, Kórniku i Puszczykowie.

I właśnie dla tych, którzy są ciekawi świata przygotowaliśmy „Paszport podróżników”, dzięki któremu można poznać konkretne miejsca w powiecie poznańskim, które nierozerwalnie wiążą się z wymienionymi wcześniej podróżnikami. Na odkrywców, którzy dotrą do wszystkich wskazanych w paszporcie obiektów czekają upominki. Jak je zdobyć? To proste. Wystarczy schować „Paszport podróżników” do kieszeni lub plecaka i ruszyć do pięciu wskazanych przez nas miejsc.

Te miejsca są pod każdym względem wyjątkowe i co ważne znajdują się one w naszej najbliższej okolicy. Dotarcie do nich nie jest zatem zbyt trudne. W każdym z nich nie tylko dowiecie się wielu interesujących historii z całego świata, ale także znajdziecie specjalna pieczątkę, którą należy przybić w naszej książeczce. Kompletnie ostemplowany paszport przyślijcie na adres Starostwa Powiatowego w Poznaniu (ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań).

Mając na uwadze sytuację epidemiczną, warto podkreślić, że nasz paszport nie ma daty ważności, a wycieczki można odbywać w dogodnym dla siebie czasie. Należy przy tym też pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. Być może nasz powiatowy „Paszport Podróżników” będzie wstępem do Waszych kolejnych podróży. Może nawet ruszycie śladem patronów naszej zabawy. Bo przecież jak śpiewała swego czasu Kora z zespołu Maanam „podróżować jest bosko”…

grafika paszport podróżnika trampek i tenisówka

Miejsca do odkrycia:
Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Zespół Pałacowo – Parkowy w Rogalinie
Zamek w Kórniku
Zgromadzenie Słowa Bożego – Księża Werbiści w Chludowie
Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie  w Uzarzewie

 

Redaktor: Weronika Gospodarek
Opublikowano: 4 grudnia 2020

Zaktualizowano:
30 grudnia 2020