Pierwsza porażka Lidera

Zespół koszykarek UKS Lider Swarzędz

Pierwszej porażki w sezonie doznały II-ligowe koszykarki UKS Lider Swarzędz. Podopieczne trener Anny Talarczyk uległy przed własną publicznością Tęczy Leszno 60:82. – Na początku meczu dziewczyny nie trafiły do kosza w łatwych, wydawać by się mogło, sytuacjach i później musiały gonić wynik. Po 10 minutach przegrywały 13:24, i co gorsza, nie mogły poradzić sobie z dobrze dysponowanymi Igą Walentowską i Justyną Hołtyn, które tylko w pierwszej kwarcie rzuciły 17 punktów. Druga odsłona to już lepsza gra swarzędzanek, które na przerwę zniwelowały przewagę do pięciu punktów. Najskuteczniejsza w tym okresie gry w naszym zespole była Magdalena Dedio, która rzuciła 10 punktów. Dobrą zmianę dała też Ola Duda – relacjonuje Marcin Madanowski, kierownik sekcji w klubie ze Swarzędza.

Po zmianie stron emocje były jeszcze większe. – Dziewczyny bardzo szybko zdobyły siedem punktów z rzędu i objęły prowadzenie 40:39. Od tego momentu mecz toczył się kosz za kosz, ale na koniec trzeciej kwarty leszczynianki ponownie odskoczyły na pięć oczek. Niestety, czwartą odsłonę Tęcza wygrała aż 25:8 i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 82:60 dla przyjezdnych. Aż 27 punktów dla rywalek zdobyła wspomniana już Iga Walentowska – dodaje Marcin Madanowski. Tęcza pozostaje zatem niepokonaną drużyną w II lidze. Liderki natomiast, aktualnie mogą się pochwalić bilansem spotkań 3-1. Najbliższy weekend jest wolny od koszykarskich emocji, ale już 10 listopada swarzędzanki udadzą się do Ostrowa na kolejny ciężki mecz, z niepokonaną również Ostrovią.

Pięć spotkań w miniony weekend rozegrały także drużyny młodzieżowe UKS Lider. – Swoje mecze rozegrały wszystkie roczniki od 2004 do 2008. W sobotę, w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się trzy spotkania naszych młodych wychowanek. Najpierw młodziczki starsze do lat 14 podejmowały faworyta rozgrywek, zespół MUKS Poznań. Niestety, nasz zespół był w tej konfrontacji osłabiony i przegrał 30:80. Dwie godziny później swój pierwszy mecz ligowy w sezonie rozegrały żaki do lat 12 i pewnie pokonały Tęczę Leszno 54:33. W ostatnim sobotnim meczu, kadetki do lat 16 ograły MKS MOS Konin 66:49. Dzień później nasze zespoły rozegrały dwa mecze wyjazdowe. W pobliskich Krzesinach młodziczki młodsze do lat 13 wysoko pokonały miejscowy UKS 86:37, a w tym samym czasie w Poznaniu kadetki B przegrały z MUKS Poznań 37:82 – opisuje Marcin Madanowski.

Zespół żaków z rocznika 2008 wygrał z Tęczą Leszno

2. Liga Koszykówki: UKS Lider Swarzędz – Tęcza Leszno 60:82
Lider: Dedio 12, Duda 12, Kotula 10 (1×3), Plackowska 9, Urbaniak 5 (1×3), Żukowska 4, O. Flaszak 4, Siwińska 4, W. Flaszak, Rubach.

kadetki:  UKS Lider Swarzędz – MKS MOS Konin 66:49
Lider: Turek 15, Rubach 11, Kasołka 10, Fornalik 10, Kaczmarek 9, Krzywińska 7, Gibki 4, Szukalska i Kaczyńska.

kadetki B: MUKS Poznań – UKS Lider Swarzędz 82:37
Lider: Turek 12, Maj 6, Kaczmarek 5, N. Gibki 4, Kubiak 4, Walaszek 4, Łuczak 2, M. Gibki, Przespolewska, Zawieja.

młodziczki starsze: UKS Lider Swarzędz – MUKS Poznań 30:80
Lider: K. Maj 10, Walaszek 9, Gibki 4, Sznajder 3, Zawieja 2, Łuczak 2, Flaszak, A. Maj, Polak, Przespolewska, Rzepka, Trzeciak.

młodziczki młodsze: UKS Krzesiny Poznań – UKS Lider Swarzędz 37:86
Lider: Polak 23, Sikora 14, Maj 12, Łyżwińska 10, Flaszak 9, Kuchcińska 8, Frąckowiak 4, Adryan 2, Hirsch 2, Kobylińska 2, Perek, Zając.

żaki: UKS Lider Swarzędz – Tęcza Leszno 54:33
Lider: Sikora 16, Maj 15, Flaszak 9, Bącalska 4, Kuchcińska 3, Molenda 2, Mróz 2, Kobylińska 2, Zając 1, Frąckowiak, Garstka, Nawrot.

Młodziczki młodsze wraz z rywalkami przed meczem w Krzesinach (fot. 2x UKS Lider Swarzędz)

Opublikowano: 29 października 2019