Pierwsza wygrana Liderek

koszykarki lidera swarzędz

Koszykarki UKS Lider Swarzędz odniosły pierwsze zwycięstwo na I-ligowych parkietach. Podopieczne trener Anny Talarczyk wygrały 79:57 w Kątach Wrocławskich z tamtejszym Maximusem. – Z tym zespołem spotkaliśmy się na przedsezonowym turnieju w Zgorzelcu i tam rywalki okazały się lepsze. Teraz jechaliśmy tam w niepełnym składzie, więc pewne obawy były. Dziewczyny dobrze jednak weszły w mecz i po rzucie za trzy punkty Marty Urbaniak wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania – opisuje Marcin Madanowski, menedżer zespołu.

Dzięki dobrej i skutecznej grze Liderki prowadziły do przerwy 17 punktami. – Każda z naszych zawodniczek wpisała się na listę strzelców, a u rywalek punkty zdobywały praktycznie tylko dwie zawodniczki Małgorzata Koralewska i Jagoda Oses. Bardzo dobrą zmianę dały zawodniczki rezerwowe z rocznika 2002: siostry Flaszak, Martyna Urbaniak i Paulina Hantys. W sumie zdobyły 30 punktów w meczu. W trzeciej kwarcie rywalki postawiły strefę i co pozwoliło im zniwelować straty do 12 punktów, ale na więcej nasze dziewczyny im nie pozwoliły – dodaje.

Swarzędzanki bardzo dobrze realizowały założenia taktyczne, grały mądrze, szybko i pomysłowo. Umiejętnie dzieliły się piłką i nieźle broniły. – To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Najwięcej, 14 punktów zapisała na swoim koncie najmłodsza Aleksandra Żukowska, która zagrała ze 100-procentową skutecznością z gry i rzutów osobistych – mówi Marcin Madanowski. Pierwsze zwycięstwo pozwoliło swarzędzankom awansować na piąte miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę przed Liderem kolejny mecz wyjazdowy i to jeszcze trudniejszy, bo w Pabianicach z niepokonanym Grotem.

Maximus Kąty Wrocławskie – Lider Basket Swarzędz 57:79
Lider: Żukowska 14, Urbaniak 10, Kotula 10, Hantys 10, W. Flaszak 9, Siwińska 9, Urbaniak 8, Urban 6, O. Flaszak 3.

koszykarki lidera swarzędzKoszykarki Lidera po wygranej w Kątach Wrocławskich (Fot. Lider Facebook)

Opublikowano: 2 listopada 2020