Pierwsze zawody w sezonie

turniej tenisa stołowego

Tenisiści stołowi po wakacjach wrócili do sportowej rywalizacji. Jej pierwszym akcentem był V Młodzieżowy Turniej o Puchar PZTS, który odbył się w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nim reprezentanci miejscowej LKTS Luveny. – Był to pierwszy turniej z kalendarza Polskiego Związku Tenisa Stołowego w sezonie 2022/23 i jednocześnie jedna z czterech zaplanowanych imprez o Puchar PZTS – mówi trener Piotr Ciszak. – Celem tych zawodów jest m.in. popularyzacja tenisa stołowego, a także promocja i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży – dodaje.

W turnieju wystartowało 105 zawodników z ośmiu województw: wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i lubelskiego. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet i junior. – Nasi zawodnicy wywalczyli cztery medale. Na najwyższym stopniu podium w kategorii juniorek stanęła Julia Gładysz, drugie miejsce wywalczył junior Kamil Kostyk, a brązowe medale zdobyli Natasza Adamczyk wśród młodziczek i Kacper Zrol w gronie kadetów. Miejsca 5-6 zajęli Damian Pyśk i Maciej Wernicki w kategorii juniorów, a na pozycjach 7-8 sklasyfikowani zostali Artom Hrytsenko i Piotr Matkowski wśród młodzików – wylicza Piotr Ciszak na stronie LKTS Luveny Luboń

Zdjęcia: LKTS Luboń Facebook

Opublikowano: 26 sierpnia 2022