Piłka, integracja i zabawa

piłkarski turniej instytucji publicznych

Osiem drużyn, w tym zespół Starostwa Powiatowego w Poznaniu, wzięło udział w pierwszej edycji Turnieju Piłkarskiego Instytucji Publicznych. – Chcemy, aby to była impreza cykliczna, rozgrywana nawet dwa razy w roku – mówił Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Turniej odbył się na stadionie, na Golęcinie, tam gdzie na co dzień rywalizują żużlowcy. Na trzech boiskach rozgrywano najpierw mecze grupowe, a później o poszczególne miejsca. – Wiadomo, że jak się wychodzi na murawę, to każdy chce wygrać i każdy daje z siebie wszystko. W tym przypadku wynik nie był jednak najważniejszy. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa oraz integracja środowiska – podkreślał Paweł Wojtala, były zawodnik Lecha Poznań, Widzewa Łódź, Hamburger SV czy Werderu Brema, 12-krotny reprezentant Polski.

Emocji w tym towarzyskim turnieju jednak nie brakowało, także w meczach z udziałem drużyny Starostwa Powiatowego w Poznaniu. – Dla nas to był pierwszy turniej od półtora roku, bo przez pandemię nie było okazji nie tylko do rozgrywania meczów, ale także do trenowania. Dlatego z ogromną radością skorzystaliśmy z zaproszenia do tej rywalizacji, choć jako zespół zdecydowanie lepiej czujemy się rozgrywkach halowych niż na otwartych boiskach – powiedział Dariusz Fleischer, grający kierownik naszej drużyny.

On i jego koledzy z zespołu w rozgrywkach grupowych trzykrotnie musieli uznać wyższość rywali, ulegając 1:2 Radcom Prawnym, 0:2 Sędziom oraz 1:4 NSZZ Policjantów. – Te porażki sprawiły, że przyszło nam grać o miejsca 5-8. W tych meczach także przeciwnicy okazali się lepsi, bo przegraliśmy 0:3 z ekipą Komorników oraz 1:2 z Urzędem Wojewódzkim. Ostateczni zajęliśmy zatem ósmą lokatę. Nie załamujemy jednak rąk, bo poziom był dobry, a nam daleko jeszcze do najwyższej formy. I co najważniejsze świetnie się bawiliśmy – podsumował Dariusz Fleischer.

Bramki dla drużyny Starostwa Powiatowego w Poznaniu zdobyli Damian Klakla, Wojciech Kuźlak i Paweł Bocian. To ostatnie nazwisko na pewno jest doskonale znane kibicom piłki nożnej. – Dla mnie to powrót na boisko po ponad rocznej przerwie, ponieważ w czasie pandemii nie było okazji, aby pokopać piłkę. Po tak długiej przerwie głód piłki jest jednak bardzo duży. I to widać na boisku, bo nikt się nie oszczędzał – stwierdził Paweł Bocian, radny powiatu poznańskiego, a w przeszłości zawodnik m.in. poznańskiej Olimpii i Lecha, który ma na koncie 156 spotkań w ekstraklasie.

– Wierzymy, że tak dobry zawodnik będzie nas regularnie wspierał w kolejnych turniejach i meczach – dodał Dariusz Fleischer. Być może następną taką okazją będzie kolejny Turniej Piłkarski Instytucji Publicznych. Ten pierwszy wygrała ekipa Lech Poznań OldBoys. Drugie miejsce zajęli piłkarze NSZZ Policjantów, a trzecie Radców Prawnych. Wszystkie zespoły otrzymały okolicznościowe puchary za udział w turnieju. Największą nagrodą dla wszystkich uczestników było jednak to, że po tak długiej przerwie, ponownie mogli wybiec na boisko.

Opublikowano: 29 maja 2021