Plakat Biała Sobota

Podpoznańskie wydarzenie znów przyciągnęło tłumy (03.09.2023)

epoznan logo

Impreza odbyła się na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 Państwowej Straży Pożarnej. Zgodnie z zapowiedzią, już po raz 9. powiat poznański zaprosił na coroczny piknik. Na sobotnim pikniku pikniku “Bezpieczni w powiecie poznańskim”przygotowano mnóstwo atrakcji między innymi pokazy służb mundurowych, warsztaty perfumiarskie czy taneczne, kąpiel w pianie strażackiej oraz koncert Anny Wyszkoni. Podczas wydarzenia w Bolechowie 32 jednostki OSP z powiatu otrzymały od Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego sprzęt o wartości 130 tysiące złotych.

“Każdego roku wydajemy miliony złotych na poprawę bezpieczeństwa w powiecie. A hasło “bezpieczny powiat” nieustannie wypełniamy treścią. Chcemy zapewnić naszym mieszkańcom dobre warunki do życia, dlatego dofinansowujemy komisariaty, jednostki straży pożarnej czy granicznej. Kupujemy radiowozy i szkolimy psy. Wsparliśmy też remont koniowozu. Na te i podobne cele na przestrzeni ostatnich blisko 25 lat wydaliśmy łącznie ponad 39 mln złotych” – mówi starosta poznański, Jan Grabkowski.

“Piknik rodzinny w Bolechowie to nie tylko doskonała okazja do wspólnej zabawy. Przypomnijmy, że od 2014 r. powiat poznański przekazał strażakom przekazano sprzęt o wartości blisko 1 mln złotych. Dotychczas wśród darów znalazły się m.in. agregaty prądotwórcze, piły spalinowe, prądownice czy pompy zatapialne. Z kolei od 2000 r. na poprawę bezpieczeństwa powiat wydał ponad 39 mln złotych” – podkreśla Katarzyna Wozińska-Gracz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

epoznan.pl

Opublikowano: 4 września 2023