MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Poduszki od serca

Zdjęcie akcji Poduszki od serca

Kolejnych 150 poduszek w kształcie serca uszyto w niedzielne popołudnie 4 sierpnia na Poznańskiej Cytadeli. Warsztaty szycia, które się tam odbyły zebrały blisko 150 osób w tym wolontariuszy czy spacerowiczów. Wśród nich byli m. in. mieszkańcy Poznania, Swarzędza, Lubonia, Czerwonaka, Tarnowa Podgórnego, Gniezna a także osoby z zagranicy. Szycie poduszek było okazją do wspólnych rozmów. Do dyspozycji szyjących było stanowisko do nauki samobadania piersi. Pielęgniarka uczyła zasad profilaktyki i samego badania piersi. Wiele pań skorzystało z tej możliwości.

To już trzecia tego typu akcja na Cytadeli. Ma ona swoich stałych uczestników. To grono osób, którym przyświeca jeden cel – pomoc pacjentom zmagającym się z nowotworem piersi. Poduszki uszyte w czasie warsztatów są przekazywane pacjentom Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz innych szpitali.

Natomiast w dniach 6 i 7 sierpnia warsztaty szycia poduszek odbyły się w Swarzędzu. Uczestnicy byli m. in. z Centrum Aktywności Seniora, Klubu Integracji Społecznej, Dziennego Domu „Senior – Wigor” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Uszytych zostało kolejnych 97 poduszek.

To nie koniec pomocy osobom po przebytym zabiegu mastektomii. Kolejne warsztaty szycia odbędą się w różnych gminach powiatu poznańskiego. Całemu cyklowi patronuje starosta poznański Jan Grabkowski.

Harmonogram:

1 września, godz. 11:00 – 15:00 – restauracja Umberto, poznańska Cytadela, Poznań

14 września, godz. 10.00 – 14.00 – świetlica wiejska ul. Szkolna 14 Paczkowo, gm. Swarzędz

14 września, godz. 14.00 – 18.00 – świetlica wiejska ul. Szkolna 14 Siekierki Wielkie, gm. Kostrzyn

5 października, godz. 11.00 – 15.00 – świetlica “Iskra” ul. Północna 58, Promnice, gm. Czerwonak

12 października, godz. 11.00 – 15.00 – Dzienny dom Pobytu Seniora “Wigor”, ul. Romana Maya 1B, Luboń

16 października, godz. 16.00 – 19.00 – Sala Sesyjna, ul. Kościuszki, Pobiedziska

Redaktor: Weronika Gospodarek
Opublikowano: 9 sierpnia 2019