Półmaraton w Swarzędzu

Bieg uliczny Szpot Swarzędz 2019

Niemal 700 zawodniczek i zawodników wystartowało w IV Półmaratonie Szpot Swarzędz. Musieli oni walczyć nie tylko z rywalami i dystansem, ale także z lejącym się z nieba żarem. Już bowiem w momencie startu temperatura powietrza przekraczała 27 stopni Celsjusza. Z tego względu na trasie przygotowano aż cztery bufety z wodą, a w siedmiu miejscach ustawione zostały kurtyny wodne. Do tego pojawiły się skrzynie z kostkami lodu. W tych ekstremalnych warunkach IV Półmaraton Szpot Swarzędz ukończyło 683 biegaczy.

Od pierwszego kilometra na czele biegła dwójka biegaczy – Zbigniew Kledzik z Chomiąży Szlacheckiej i Marcin Stokowski z Pobiedzisk. Na ósmym kilometrze decydujący – jak się później okazało – atak przypuścił Zbigniew Kledzik i to on, z czasem 1:16:10, jako pierwszy minął linię mety na tartanowej bieżni Stadionu Miejskiego w Swarzędzu. Drugie miejsce zajął Karol Kazikowski z Poznania (1:20:09), a trzeci był Dawid Jagła z Jarocina (1:20:41). Wśród kobiet triumfowała Monika Brzozowska z Czerwonaka z czasem 1:28:52. Drugą lokatę zajęła Ewelina Kasprzak z Gruszczyna k/Swarzędza (1:33:39), a trzecią – Dorota Przybysz z Grodziska Wlkp. (1:34:20).