Porażka w samej końcówce

mecz piłkarzy unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz po raz dwunasty w tym sezonie zeszli z boiska pokonani. Tym razem ulegli nieznacznie na własnym boisku Flocie Świnoujście 2:3 i na ten moment zajmują odległe, osiemnaste miejsce w rozgrywkach III ligi. Widmo spadku coraz bardziej zaczyna zatem zaglądać w oczy najwyżej notowanej ekipie z powiatu poznańskiego.

– Podopieczni trenera Patryka Kniata na mecz z Flotą wyszli w mocno ofensywnym ustawieniu, chcąc od pierwszej minuty zdominować gości. Rywale pozostawali jednak niewzruszeni, radząc sobie z atakami Unii. Rewanżowali się za to kontratakami, cierpliwie czekając na okazje. I już w 12 min. zdołali wykorzystać jedną z nich – czytamy na stronie klubu.

Katem Unii okazał się Paweł Iskra, który aż trzykrotnie zdołał trafić do bramki gospodarzy. Ostatniego gola zdobył już w doliczonym czasie gry, przy stanie 2:2, kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Podobna sytuacja miała miejsce w fazie zasadniczej rozgrywek, kiedy to Flota również pokonała Unię, zdobywając gola w samej końcówce.

Piłkarze ze Swarzędza bardzo dobrze radzą sobie za to w regionalnym Pucharze Polski. W ćwierćfinale tych rozgrywek pokonali po serii rzutów karnych 5:4 rezerwy Warty Poznań. W regulaminowym czasie był bezbramkowy remis. W walce o finał rywalem Unii będzie Polonia Środa. Gospodarzem tego meczu, który zaplanowano na 19 maja, będą rywale.

Zanim to jednak nastąpi, już w nadchodzący weekend, podopiecznych trenera Patryka Kniata czeka kolejne starcie o jakże ważne III-ligowe punkty. Tym razem przeciwnikiem Unii będzie Gwardia Koszalin. To spotkanie odbędzie się 1 maja, o godz. 13.00 w Swarzędzu. Komplet wyników, terminarz oraz aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Flota Świnoujście 2:3 (1:2)
Bramki: Maksymilian Szwak (25), Igor Jurga (70) – Paweł Iskra 3 (12, 17, 90).