Przegrany finał Kerber

Kort tenisowy wraz z trybunami

Angelique Kerber przegrała finał BNP Paribas Open w Indian Wells z pulą nagród 9,035 mln dolarów. Minimalnie lepsza od tenisistki z Puszczykowa okazała się Bianca Andreescu. 18-letnia Kanadyjka po pasjonującym meczu, przez wielu uznanym za najlepszy pojedynek tego roku,wygrała 6:4, 3:6, 6:4 i jest pierwszą zawodniczką w historii tej imprezy, która triumfowała w niej startując z… dziką kartą. Bianca Andreescu była zresztą prawdziwą rewelacją tegorocznego Indian Wells.

Jeszcze na początku tego roku Kanadyjka znajdowała się na 152. miejscu w rankingu WTA. Ostatnie tygodnie to już jednak jej prawdziwy popis i pasmo zwycięstw z mniej lub bardziej utytułowanymi rywalkami. Dopiero jednak występem w Kalifornii Bianca Andreescu pokazała, że już wkrótce może stać jedną z czołowych rakiet świata. Po tym turnieju Bianca Andreescu wskoczy zresztą w okolice 25. miejsca w klasyfikacji najlepszych tenisistek świata.

Pierwszy set finałowego starcia z Angelique Kerber był popisem młodej Kanadyjki. Rywalka Niemki z polskim paszportem grała mocno, pewnie i nadzwyczaj skutecznie. A na taką grę trudno znaleźć receptę. W drugiej partii dużo bardziej doświadczona tenisistka z powiatu poznańskiego zaczęła jednak dochodzić do głosu i to ona przejęła inicjatywę. Trzeci set był najdłuższy najbardziej wyrównany i stał na znakomitym poziomie. W decydującym momentach górę wzięła jednak młodość. Angelique Kerber mimo porażki awansuje na 4. lokatę w rankingu WTA.

Opublikowano: 17 marca 2019