MenuMenu główne
Powiat Poznański
Mapa powiatu


<< kwi 2025 >>
pwścpsn
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Rekord świata i rekord Guinnessa

izabela babica

Izabela Babica ustanowiła rekord świata w pływaniu długodystansowym kobiet w zimnej wodzie, o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. Mieszkanka Rokietnicy w specjalnie przygotowanym basenie na Jeziorze Strzeszyńskim przepłynęła 3540 metrów. Jej wyczyn wkrótce zostanie również wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

– Nie miałam specjalnych przygotowań do tej próby. Regularnie jednak, każdego tygodnia, pływałam kilometrowe dystanse. Miałam więc stały kontakt z zimną wodą – opowiada pływaczka z powiatu poznańskiego, która wcześniej pokonała też Lodową Milę, czyli swego rodzaju „Mount Everest” dla pływaków zimowych. Na jej potrzeby na poznańskim jeziorze przygotowany został specjalny basen długości 48 metrów. W trakcie bicia rekordu woda miała 4,02 stopni Celsjusza.

– Pokonanie nieco ponad 3,5 kilometra zajęło mi około godzinę i 10 minut. W tym czasie nad jeziorem byli obecni nie tylko moi kibice, ale również sędzia oraz lekarz z międzynarodowej federacji IISA. Po wyjściu z wody byłam bardzo szczęśliwa, że się udało i spełniłam marzenie. Samo dojście do siebie zajęło mi kolejne trzy godziny. Ogrzewałam się w samochodzie, a później w lekko nagrzanej saunie – dodaje Izabela Babica, która na co dzień związana jest z… Akademią Bilardową Rokietnica.

izabela babica izabela babica

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 kwietnia 2025