Śnieg Unii nie przeszkodził

mecz piłkarzy unii swarzędz

Piłkarze Unii Swarzędz zwycięstwem zakończyli pierwszą część III-ligowego sezonu. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa w ostatnim tegorocznym spotkaniu pokonali na własnym boisku Błękitnych Stargard 2:1. Strzelanie w tym meczu rozpoczął po nieco ponad pół godzinie gry Kamil Dałek. – Młody pomocnik Unii dostał podanie od Mateusza Maluśkiego i strzałem z powietrza umieścił futbolówkę w siatce. Mniej więcej w tym momencie zaczął padać śnieg, pokrywając z czasem murawę w całości na biało – czytamy na stronie klubu.

– Po zmianie stron biały puch dawał się piłkarzom we znaki coraz bardziej. Uniemożliwiał nie tylko poprawne rozgrywanie, ale i płynną grę. Przez to też długimi okresami piłka znajdowała się w środkowej strefie boiska – relacjonuje klubowa strona. W tych trudnych warunkach goście najpierw doprowadzili do remisu, ale w 81. minucie zwycięskiego gola strzelił Jan Paczyński. Mecz mógł zakończyć się wyższą wygraną Unii, bowiem w doliczonym czasie gry sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny. Niestety, bramkarz Błękitnych wybronił strzał Adama Boruckiego z jedenastu metrów.

Po tym zwycięstwie Unia, która jest najwyżej notowanym klubem z powiatu poznańskiego, zakończyła rundę jesienną drugiej grupy III ligi na ósmym miejscu w tabeli, mając 26 oczek na koncie. Komplet wyników oraz tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Błękitni Stargard 2:1 (1:0)
Bramki: Kamil Dałek (32), Jan Paczyński (81) – Maciej Liśkiewicz (60).

mecz piłkarzy unii swarzędzPiłkarze Unii pokonali w śnieżycy Błękitnych Stargard (fot. J. Piechota – Unia Swarzędz)

W miniony weekend rozegrano również 17. kolejkę spotkań w grupie wielkopolskiej IV ligi. Była ona udana dla klubów z Pobiedzisk oraz Kórnika, które dopisały do swojego dorobku po trzy oczka. Kotwica dzięki temu zajmuje ósme miejsce w tabeli. Wyżej, bo na piątej pozycji, jest Lipno Stęszew, które tym razem przegrało na własnym boisku z Notecią Czarnków. Podziałem punktów zakończył się natomiast pojedynek Tarnovii Tarnowo Podgórne. Ostatnia kolejka rundy jesiennej IV-ligowych rozgrywek odbędzie się w przyszły weekend. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Huragan Pobiedziska – Centra Ostrów Wlkp. 2:0 (1:0)
Bramki: Maciej Jakubek (40), Patryk Jóźwiak I (56),

LKS Gołuchów – Kotwica Kórnik 0:3 (0:1)
Bramki: Patryk Bordych (8), Jakub Rasiak (67), Patryk Bordych (90).

Lipno Stęszew – Noteć Czarnków 1:3

Victoria Skarszew – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:1 (0:0)
Bramki: Stayko Stoychev (59, karny) – Marcin Łażewski (63).

Opublikowano: 21 listopada 2022