Srebrne juniorki Swarka!

Grupowe zdjęcie dziewczyn z drużyny Swarek Swarzędz trzymających puchar i medale

– Nie jesteśmy faworytem, ale obiecujemy, że na boisku pokażemy nasz swarkowy charakter, a na trybunach prawdziwą swarkową atmosferę – zapowiadały przed niedzielnym finałem halowych mistrzostw Polski juniorek hokeistki na trawie UKS SP5 Swarek Swarzędz. I słowa dotrzymały, bo w Poznaniu spisywały się rewelacyjnie i sięgnęły po srebrne medale. – To ogromny sukces naszej młodej drużyny. Chapeau bas dla dziewcząt i trenerki! – czytamy na stronie klubu.

Turniej finałowy mistrzostw Polski do lat 18 był wyjątkowo emocjonujący. Dość powiedzieć, że w obu meczach półfinałowych do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były karne zagrywki. Jako pierwsze na boisko wyszły zawodniczki UKS Orient II Łozina oraz UKS SP5 Swarek Swarzędz. I żadnej z tych drużyn nie udało się zdobyć bramki. W karnych zagrywkach było jednak 4:3 dla ekipy z powiatu poznańskiego, które tym samym zapewniły sobie awans do finału.

Przepustkę do niego wywalczyły także zawodniczki LKS Gąsawa, które w regulaminowym czasie zremisowały 4:4 z UKS Tarpany Gąsawa, ale w karnych zagrywkach wygrały 2:1. W meczu o złoto do przerwy był remis 1:1, ale w drugiej odsłonie lepsze okazały się zawodniczki z Pałuk i ostatecznie wygrały 3:1. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało jednak do samego końca. Najlepszą strzelczynią mistrzostw została Julia Balcerzak, która w całym sezonie zdobyła 23 gole.

Zawodniczki Swarka w przerwie meczu finałowego…

Wyniki
półfinał: UKS Orient II Łozina – UKS SP5 Swarek Swarzędz 0:0, karne zagrywki 3:4
półfinał: LKS Gąsawa – UKS Tarpany Gąsawa 4:4 (1:3), karne zagrywki: 2:1
mecz o brązowy medal: UKS Orient II Łozina – UKS Tarpany Gąsawa 2:0 (0:0)
mecz o złoty medal: LKS Gąsawa – UKS SP5 Swarek Swarzędz 3:1 (1:1)

UKS SP5 Swarek: Noculak- Mostowska, Szynka, Drozda, Nowak, Palacz, Schmidt, Rozkres, Czujewicz, Bittner, Czerniak, trener: Oriana Bratkowska

Klasyfikacja końcowa: 1. LKS Gąsawa, 2. UKS SP5 Swarek Swarzędz, 3. UKS Orient II Łozina, 4. UKS Tarpany Gąsawa.

…i ze srebrnymi medali mistrzostw Polski (fot. UKS SP5 Swarek Swarzędz Facebook)

Opublikowano: 23 lutego 2020