Świetny występ na PŚ

dwójka kolarzy w trakcie jazdy

W nowozelandzkim Cambridge odbywają się zawody Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W imprezie, której stawką są także przepustki na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio, startują zawodnicy z 44 krajów. W tym gronie nie brakuje też Polaków, wśród których są kolarze UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik. I podopieczni trenera Roberta Taciaka nie zawodzą, bo zdobyli dwa srebrne medale.

Już pierwszego dnia Pucharu Świata na drugim stopniu stanęła sprinterska drużyna mężczyzn. W jej składzie znalazł się Patryk Rajkowski z Kórnika. Obok niego jechali także Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk oraz na zmianę Krzysztof Maksel. Biało-czerwoni w finale musieli uznać wyższość Japończyków. Trzeba też dodać, że nasza ekipa, we wcześniejszym wyścigu, ustanowiła rekord Polski, który od teraz wynosi 42,872 sek.

Drugiego dnia imprezy wyczyn Patryka Rajkowskiego skopiowała Nikol Płosaj, która wraz z Darią Pikulil zdobyła srebrny medal w madisonie. Nasze zawodniczki od początku jechały bardzo aktywnie i praktycznie na każdym finiszu punktowały Ostatecznie zdobyły 32 punkty i przegrały tylko z Australijkami. Nikol Płosaj dzień wcześniej jechała także w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Polki zostały w nim sklasyfikowane na piątym miejscu.

Daria Pikulik i Nikol Płosaj w madisonie (fot. UKS Jedynka Kórnik Facebook)

Opublikowano: 7 grudnia 2019