Świetny występ sprinterek

sprinterki juvenii puszczykowo

Rewelacyjny występ zapisali na swoim koncie reprezentanci MKS Juvenii Puszczykowo podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 20, które odbyły się w Radomiu. Zawodniczki i zawodnicy z powiatu poznańskiego zdobyli tam pięć medali – trzy srebrne i dwa brązowe, a także zanotowali wiele znakomitych wyników, bijąc przy okazji swoje rekordy życiowe. – W klasyfikacji klubowej uzyskaliśmy 111 punktów, co dało nam drugie miejsce na 170 sklasyfikowanych klubów z całej Polski. To w ogromnej mierze zasługa trenerów Marcina Gościniaka, Jarosława Jagaciaka, Lucyny Chmielarz i Bernadety Łuczak – czytamy na stronie Juvenii

Największą gwiazdą ekipy z Puszczykowa okazała się sprinterka Julia Dziamska, która już pierwszego dnia mistrzostw zdobyła brąz w biegu na 100 m, uzyskując czas 11,94 sek. Nie były to jej ostatnie krążki na tej imprezie, bo dwa dni później jeszcze dwukrotnie stawała na podium, i to na drugim jego stopniu. Najpierw w biegu na 200 m, osiągając najlepszy rezultat w tym sezonie – 24,18 sek., a nieco później w sztafecie 4×400 m. Oprócz niej biegły w tym zespole Gabriela Matuszczak, Jagoda Musielak i Martyna Trocholepsza.

Dla tej ostatniej mistrzostwa Polski w Radomiu także były wyjątkowo udane, bo i ona na swoim koncie zapisała trzy medale. Dwa z nich wywalczyła w sztafetach, bo dzień wcześniej także była częścią drużyny, która zdobyła srebro w biegu na 4×100 m. Barw Juvenii broniły także Małgorzata Przybył, Gabrysia Matuszczak i Iga Lewandowska. Do tego Martyna Trocholepsza była trzecia w biegu indywidualnym na 400 m. – Jest to zwieńczenie jej ciężkiej pracy, którą wykonuje w naszym klubie od sześciu lat – czytamy na stronie Juvenii. Dodajmy, że w tym biegu zawodniczka z powiatu poznańskiego ustanowiła swój rekord życiowy – 55,44 sek.

Opublikowano: 11 lipca 2022