Edukacja
Szkolenie w Rokietnicy
Sieć Samokształceniowa Doradców Zawodowych działająca przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Luboniu serdecznie zaprasza zainteresowanych doradców oraz nauczycieli szkół do udziału w szkoleniu:
„Innowacyjne metody pracy z grupą w aspekcie diagnozy predyspozycji zawodowych oraz rozwoju młodzieży i osób dorosłych”.
Szkolenie, które prowadzić będzie mgr Sandra Dębska odbędzie się 18 lutego w Zespole Szkół w Rokietnicy przy ul. Szamotulskiej 24. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały zawierające najważniejsze informacje dotyczące innowacyjnych metod pracy z grupą w aspekcie diagnozy predyspozycji zawodowych oraz rozwoju młodzieży i certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.
Prowadząca szkolenie mgr Sandra Dębska d pięciu lat współpracuje z Agencją Analiz i Doradztwa Personalnego „PSG”. Ukończyła Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego oraz kurs trenerski „Proaktywny trener w organizacji opartej na wiedzy”. W ramach działalności szkoleniowej zajmuje się przede wszystkim realizacją szkoleń z zakresu: gier diagnostyczno-symulacyjnych, budowania efektywnej współpracy zespołowej, autoprezentacji i wystąpień publicznych, asertywności, zarządzania zespołem, rozwoju kompetencji osobistych i społecznych.
Szkolenie rozpocznie się o godz. 9.30 i potrwa osiem godzin dydaktycznych. Oto jego program:
1. Innowacyjne metody pracy z grupą w procesie diagnozy predyspozycji i kompetencji – wprowadzenie.
2. Zastosowanie gier społecznych w pracy z grupą:
• Podstawowe założenia metodologii gier społecznych.
• W jakich sytuacjach warto stosować gry społeczne?
• Gra „Szósty zmysł” oraz Test Percepcji Społecznej w ujęciu Edwarda Bakalarza – przykładowe gry społeczne i ich zastosowanie.
3. Zastosowanie gier diagnostyczno-symulacyjnych:
• Gry diagnostyczno-symulacyjne jako narzędzie pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi.
• Metody radzenia sobie z oporem w procesie wdrożenia gier diagnostyczno- -symulacyjnych do praktyki.
• Gry jako narzędzie do budowania kariery zawodowej.
• Omówienie przykładowej gry.
• Elementy treningu kompetencji trenerskich w kontekście korzystania z gier diagnostyczno-symulacyjnych.
4. Podsumowanie:
• Wnioski, rekomendacje, dyskusja.
Kontakt w sprawie szkolenia:
Anita Durowicz-organizator oraz gospodarz szkolenia, tel.601 171719; e-mail: pedagog@zszrokietnica.edu.pl
Lucyna Karbowiak-koordynator Sieci Doradców Zawodowych przy PPP w Luboniu tel. 618 140 241; e-mail: ppplubon.buk@powiat.poznan.pl