Szkółka pokazała klasę

kolarze na torze

Na pruszkowskim welodromie odbyły się szóste mistrzostwa Polski szkółek w kolarstwie torowym. Tradycyjnie już podczas tej imprezy, szkółka UKS Jedynki Kórnik okazała się jedną z najlepszych w kraju. – Nasza młodzież przywiozła 10 medali! Najwięcej, bo aż cztery zdobył jeden z najlepszych młodzików w kraju, Dawid Wika-Czarnowski, który tytuły mistrzowskie wywalczył w wyścigu australijskim i na 250 m ze startu lotnego. Do tego dołożył jeszcze srebro i brąz w wyścigu punktowym i scratchu – opisuje trener Robert Taciak.

Kolejne miejsca na podium wywalczyły dziewczyny. – Julia Przymusińska w wyścigu scratch i na 250 m zdobywała srebrne krążki, a w wyścigu punktowym stanęła na najniższym stopniu podium. Świetnie w mistrzostwach zaprezentowała się również najmłodsza w naszej ekipie, bo zaledwie 11-letnia Michalina Oleszak. Nasza wychowanka  została mistrzynią Polski w wyścigu na 250 m ze startu lotnego, a w wyścigach scratch i australijskim zdobywała srebrne medale – wylicza szkoleniowiec.

Zdjęcia: UKS Jedynka Facebook

Opublikowano: 10 grudnia 2019