MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lip 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Sztuka na/d/ sztuki

Plakat Sztuka na/d/sztuki, 12 maja 2019,godz. 11:00-19:00 Poznań-Wysogotowo

W niedzielę, 12. maja w V.A. Gallery Poland, galerii mieszczącej się w Wysogotowie na terenie firmy Metalmex, odbędzie się pierwsza edycja projektu “Sztuka na/d/ sztuki”. W jednym dniu i w jednym miejscu, w godz. od 11.00 do 19.00 zaprezentowane zostaną różne gatunki sztuki współczesnej, od malarstwa i grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż po szkło artystyczne, autorstwa zarówno młodych twórców, jak i tych o ugruntowanej już na rynku pozycji.

“Sztuka na/d/ sztuki” to projekt bez limitów i jakichkolwiek ograniczeń, dedykowany Wszystkim Wielbicielom Sztuki bez względu na wiek, posiadaną w tym zakresie wiedzę czy zasobność portfela. Wydarzenie będzie miało formułę targów i charakter imprezy otwartej i bezpłatnej, na której oprócz podziwiania i nabywania polskiej sztuki współczesnej w różnych jej obliczach, będzie można porozmawiać z jej twórcami, zasięgnąć porady, czy też rozwiać wszelakie wątpliwości.

Wystawcami będą między innymi: Ewa Jasek, Dariusz Żejmo, Sylwester Chłodziński, Beata Pflanz, Renata Brzozowska, Magdalena Serwin, Grzegorz Pawłowski, Sebastian Pietkiewicz, Maciej Mańkowski, Hanna Styczyńska, Dariusz Kamys, Krystyna Małecka, Hanna Kłopotowska, Tomasz Perlicjan, Jolanta Kontek, Norbert Sarnecki, Dominika Rumińska, Daria Wiercioch, Darek Łukasiewicz, Radosław Barek, Dariusz Miliński…

– Ponieważ od siedmiu lat prezentujemy, promujemy, edukujemy i uwrażliwiamy, w programie wydarzenia nie zabraknie też aspektów edukacyjnych. Na odwiedzających czekają warsztaty rodzinne- czyli ARTtworzenie oraz PUZZLOMANIA i ciekawe prelekcje. Kulminacyjnym momentem będzie godz. 16.00 – informuje Violetta Kowalczyk wiceprezes Galerii i organizator imprezy.

– Wydarzenie “Sztuka na/d/ sztuki” jest kolejnym nieszablonowym projektem Naszej Galerii i odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie sztuką. Cieszymy się, że przybywa osób, które tak jak i my nie wyobrażają sobie świata otoczonego przedmiotami spełniającymi tylko funkcje użytkowe, świata pozbawionego sztuki, czegoś co po prostu jest, czegoś zaskakującego, urzekającego, skłaniającego do refleksji, wywołującego emocje – dodaje.

– Jesteśmy pewni, że projekt “Sztuka na/d/ sztuki” gwarantując potencjalnym odbiorcom szeroki wybór dzieł współczesnych twórców wpisze się na mapę eventową rodzimego rynku sztuki. Przemawia za tym doświadczenie osób związanych z V.A.Gallery Poland, 62 zorganizowane dotąd wydarzenia promujące polską sztukę współczesną, wyselekcjonowana różnorodność form sztuki oraz możliwość uzyskania porady i zakupu prac na miejscu. Nie musisz się znać na sztuce, wystarczy, że nam zaufasz – zapewnia Violetta Kowalczyk.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 27 kwietnia 2019