MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sty 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Tłumy na spotkaniu z mistrzem

Bartosz Zmarzlik z uczniem w odblaskowej kamizelce pozujący wspólnie do zdjęcia

Bartosz Zmarzlik odwiedził Mosinę. Na spotkanie z indywidualnym mistrzem świata na żużlu oraz najlepszym polskim sportowcem 2019 roku w Plebiscycie “Przeglądu Sportowego” przybyło mnóstwo uczniów mosińskich szkół oraz mieszkańców gminy. – Podczas spotkania Bartosz Zmarzlik opowiedział o swojej karierze żużlowca, początkach jazdy na motocyklu, sukcesach oraz planach na przyszłość. Uczestnicy również mieli okazję zadawać pytania – czytamy na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie.

Bartosz Zmarzlik jest wychowankiem Stali Gorzów, której barwy reprezentuje do tej pory. Mimo zaledwie 24 lat, w swoim dorobku ma już cały worek medali wywalczonych na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jest dopiero trzecim, po Jerzym Szczakielu i Tomaszu Gollobie, polskim mistrzem w tej dyscyplinie sportu. Na podium indywidualnych mistrzostw świata stawał już zresztą trzykrotnie, bo oprócz triumfu w ubiegłorocznym cyklu Grand Prix, ma w swoim dorobku również srebrny oraz brązowy medal.

Najlepszy Polski sportowiec 2019 roku, wraz z reprezentacją Polski, dwa razy sięgał również po Drużynowy Puchar Świata. Jeszcze więcej złotych krążków w rywalizacji drużynowej ma jako junior. W młodzieżowej rywalizacji, biało-czerwoni z Bartoszem Zmarzliekim w składzie, wygrywali bowiem aż czterokrotnie. Indywidualnie gorzowianin także nie miał sobie równych wśród rówieśników, triumfując w rywalizacji do 21 lat przed pięcioma laty.

Przypominając największe sukcesy najlepszego aktualnie żużlowca na świecie, należy też wymienić jego zwycięstwo w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Tym bardziej, że w blisko stuletniej historii tego plebiscytu dopiero po raz drugi się zdarzyło, aby wygrał go przedstawiciel czarnego sportu. Tym pierwszym był Tomasz Gollob. W ostatniej edycji plebiscytu Bartosz Zmarzlik w pokonanym polu zostawił m.in. Roberta Lewandowskiego, co tylko pokazuje jak wielką popularnością cieszy się w naszym kraju żużel. Głosowali przecież kibice…

Zdjęcia: OSiR Mosina

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 lutego 2020