MenuMenu główne
Powiat Poznański
Mapa powiatu


<< kwi 2025 >>
pwścpsn
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Trwa współzawodnictwo szkół

zawody pływackie

Trwa kolejna, już 25. edycja Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Współzawodnictwo dzieci i młodzieży, tak jak w poprzednich latach, podzielone zostało na trzy kategorie wiekowe i odbywa się w różnych dyscyplinach sportowych. Jednymi z bardziej popularnych są pływanie i unihokej. Powiatowy finał w pływaniu odbył się na Termach Maltańskich w Poznaniu.

– Rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. W sumie, na starcie stanęło ponad 130 zawodników z 28 szkół, którzy walczyli w sztafetach. Dwie najlepsze z każdej konkurencji awansowały na szczebel wojewódzki. Zawody stały na dobrym, choć zróżnicowanym poziomie. Wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe – mówi Przemysław Kuca, trener i organizatorów zawodów.

Turniej unihokeja odbył się natomiast w hali widowiskowo-sportowej w Stęszewie. – Wzięło w nim udział pięć zespołów ze szkół podstawowych z powiatu. Dwa zespoły awansowały do finału, który odbędzie się za kilka dni… Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom. Było dużo bramek. Na szczęście obyło się też bez żadnych kontuzji – zapewnia Robert Tkaczyk, organizator zawodów.

Współzawodnictwo dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych jest realizowane ze środków budżetowych powiatu poznańskiego. Ich organizatorem jest natomiast Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. W poprzedniej edycji igrzysk wzięło udział aż 140 reprezentacji szkolnych.

zawody pływackie turniej unihokeja

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 31 października 2023