Tylko Unia za trzy punkty

piłkarz unii swarzędz

Za nami 22. kolejka spotkań grupy wielkopolskiej piłkarskiej IV ligi. Z drużyn powiatu poznańskiego komplet punktów tym razem wywalczyła tylko Unia Swarzędz, która na własnym boisku pokonała 2:0 Iskrę Szydłowo. Nie było to jednak porywające widowisko. – Tylu odgwizdanych fauli w tym sezonie jeszcze nie mieliśmy – informuje klubowa strona. – Od pierwszego gwizdka aż do 32. minuty nasza gra układała się wzorowo. Mniej więcej po kwadransie, Filip Brzostowski zagrał górną piłkę do Kamila Kaniora, a ten wkradł się w pole karne i strzałem po ziemi otworzył rezultat spotkania. Niespełna dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jan Paczyński, który po podaniu Witolda Walkowiaka ruszył w rajd prawą stroną boiska i zakończył go golem. Niestety później taktyka swarzędzan zaczęła się sypać… – czytamy w relacji.

Dodajmy, że goście kończyli mecz w dziewiątkę po tym, jak sędzia pokazał dwie czerwone kartki zawodnikom Iskry. Najważniejsze jednak, że Unia dopisała do swojego dorobku komplet punktów i nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc do prowadzącego Mieszka Gniezno dwa punkty. Trzecia jest Kotwica Kórnik, która tym razem zremisowała 1:1 na wyjeździe z rezerwami KKS Kalisz. Podziałem punktów, i identycznym wynikiem, zakończyło się również spotkanie Tarnovii Tarnowo Podgórne w Kościanie. Bez punktów, po przegranej 0:3, wrócili natomiast z Wągrowca piłkarze Huraganu Pobiedziska. Kotwica na ten moment traci do Mieszka pięć punktów. Huragan zajmuje szóstą lokatę, a Tarnovia jest dziesiąta. Następna kolejka odbędzie się w nadchodzący weekend. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Unia Swarzędz – Iskra Szydłowo 2:0 (2:0)
Bramki: Kamil Kanior (15), Jan Paczyński (24).

KKS 1925 II Kalisz – Kotwica Kórnik 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Wysokiński (30) – Dawid Urbanek (52).

Obra 1912 Kościan – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:1 (1:0)
Bramki: Krzysztof Marchewka (38) – Łukasz Bartkowiak (68, samobójcza).

Nielba Wągrowiec – Huragan Pobiedziska 3:0 (1:0)
Bramki: Mikołaj Ortyl (37), Rafał Leśniewski (60, karny), Mateusz Sporek (61).

piłkarz unii swarzędzUnia Swarzędz zajmuje drugie miejsce w tabeli (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 21 marca 2022