Czujka tlenku węglaLogo opłaty urzędowe onlineLogo opłat urzędowych online

Udany powrót trenera Unii

Uczestnicy meczu piłki nożnej

Patryk Kniat zanotował udany powrót na trenerską ławkę Unii Swarzędz. Jego podopieczni, w meczu 7. kolejki grupy wielkopolskiej IV ligi, pokonali bowiem 3:1 Centrę Ostrów. Tym samym piłkarze z powiatu poznańskiego przerwali serię trzech spotkań bez wygranej. – Gospodarze od początku grali z pomysłem i rozwagą. Efektem tego był gol zdobyty już w 6. minucie spotkania przez Mateusza Molewskiego, którzy skrzętnie wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Świergiela. Kwadrans później było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Koralewski –  informuje klubowa strona.

– Po zmianie stron piłkarze z Ostrowa prezentowali się lepiej. Nadal jednak podopieczni Patryka Kniata kontrolowali przebieg meczu. W 60. minucie bramkę zdobył Radosław Barabasz. Centrę stać było tylko na jedno trafienie. W 74. minucie sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym Unii i odgwizdał jedenastkę, którą wykorzystał Jakub Michalski – czytamy na stronie Unii. Po tej wygranej zespół ze Swarzędza zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

W tej serii spotkań punkty, a właściwie punkt, zdobyła też Kotwica Kórnik, która zremisowała 2:2 w Lesznie. Przegrała natomiast Tarnovia. Piłkarze z Tarnowa Podgórnego nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w wyjazdowej potyczce z Victorią Ostrzeszów, ulegając rywalom 0:3. Kotwica po tej kolejce zajmuje jedenaste miejsce w tabeli, a Tarnovia plasuje się oczko wyżej. Liderem IV-ligowych rozgrywek pozostaje LKS Gołuchów. Następna kolejka odbędzie się już w środę, 18 września. Tego dnia Kotwica Kórnik zagra na własnym boisku z TPS Winogrady, a w Swarzędzu dojdzie do derbowego pojedynku Unii z Tarnovią. Zarówno w Kórniku, jak w Swarzędzu zawodnicy wybiegną na boisko o godz. 17.00.

Mateusz Molewski zdobył pierwszą bramkę dla Unii (fot. Jan Piechota, Unia Swarzędz)

Komplet wyników i aktualna tabela na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Centra Ostrów 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Molewski (6), 2:0 Paweł Koralewski (22), 3:0 Radosław Barabasz (60), 3:1 Jakub Michalski (74 karny).

Polonia Leszno – Kotwica Kórnik 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Karol Smoła (11), 1:1 Krzysztof Stępiński (13), 1:2 Mikołaj Sadowczyk (51 samobójcza), 2:2 Jakub Nowak (52).

Victoria Ostrzeszów – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Miłosz Nowicki (26), 2:0 Kornel Skorzybót (38), 3:0 Maciej Stawiński (81).

Opublikowano: 15 września 2019