Unia była bezlitosna

radość piłkarzy unii swarzędz

Lider grupy wielkopolskiej piłkarskiej IV ze Swarzędza pokazał swoją wielką moc. Grająca przed własną publicznością Unia nie miała litości dla Górnika Konin, strzelając rywalom aż dziewięć goli i nie tracąc przy tym ani jednego! – Mecz do jednej bramki – tym określeniem można byłoby podsumować to spotkanie. Już po godzinie gry trener Tomasz Bekas zaczął wpuszczać na boisko rezerwowych, którzy nie ustępowali poziomem kolegom z podstawowej jedenastki. Jak widać Święto Niepodległości było dla „Dumy Swarzędza” jak najbardziej udane. Za sprawą okazałego zwycięstwa Unia zwiększyła przewagę punktową nad resztą stawki, bo drugi w tabeli Mieszko Gniezno w czwartkowej serii gier przegrał z Wilkami Wilczyn – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Trwa też bardzo dobra passa piłkarzy z Kórnika. Tym razem Kotwica wygrała 2:1 na wyjeździe z Koroną Piaski i jest już na siódmym miejscu w tabeli. Nie do końca zadowoleni ze świątecznej kolejki mogą być natomiast w Pobiedziskach i Tarnowie Podgórnym. Huragan przegrał bowiem 0:1 na własnym boisku z LKS Gołuchów, a jedyną bramkę stracił już w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Tarnovia z kolei prowadziła do przerwy 2:0 w Ostrzeszowie, ale po zmianie stron pozwoliła Victorii odrobić straty i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Obecnie piłkarze z Tarnowa Podgórnego zajmują dziesiątą lokatę, a beniaminek z Pobiedzisk jest dwunasty. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl. Następna kolejka IV ligi w niedzielę, 14 listopada.

Unia Swarzędz – Górnik Konin 9:0 (4:0)
Bramki: Wojciech Antczak (16), Filip Brzostowski (20, 27), Patryk Pawłowski (36), Marek Nyćkowiak (47), Jakub Czapliński (64), Mikołaj Panowicz (66), Tomasz Neumann (82, karny), Bartosz Nowacki (85, karny).

Huragan Pobiedziska – LKS Gołuchów 0:1 (0:0)
Bramka: Dawid Guźniczak (90+3).

Korona Piaski – Kotwica Kórnik 1:2 (0:0)
Bramki: Radosław Jasiński (67, samobójcza) – Dawid Urbanek (53), Hubert Babicz (57).

Victoria Ostrzeszów – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:2 (0:2)
Bramki: Robert Skrobacz (65), Maciej Mikulski (78) – Mohamed Tayachi (22), Rafał Chmal (37).

radość piłkarzy unii swarzędzPiłkarze Unii w świąteczny czwartek urządzili sobie prawdziwą kanonadę (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 12 listopada 2021