Unia jak naoliwiona maszyna

mecz unii swarzędz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa pokonali na własnym boisku 3:0 Błękitnych Stargard. – W sobotę gospodarze przypominali dobrze naoliwioną maszynę. Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja zespołu Unii, który mógł objąć prowadzenie zdecydowanie wcześniej. Udało się to jednak w 43 minucie. Gola do szatni, po pięknym rajdzie strzelił najnowszy nabytek Tymoteusz Klupś – relacjonuje klubowa strona.

W drugiej połowa gra była już nieco bardziej wyrównana, ale zespół ze Swarzędza jeszcze dwukrotnie trafił do siatki rywali. To zwycięstwo pozwoliło Unii awansować na szóste miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce, 23 marca ekipę z powiatu poznańskiego czeka ciężki mecz wyjazdowy z Zawiszą Bydgoszcz. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Błękitni Stargard 3:0 (1:0)
Bramki: Tymoteusz Klupś (43), Adam Borucki (79), Adrian Laskowski (89, karny).

mecz unii swarzędzTrzeciego gola dla Unii strzelił Adrian Laskowski z rzutu karnego (fot. Michalina – Unia Swarzędz)

W miniony weekend swoje rozgrywki wznowiła piłkarska IV liga wielkopolska. Tam walka o awans już jesienią była niezwykle ciekawa i wszystko wskazuje na to, że wiosną nie będzie inaczej. Inauguracja drugiej części sezonu była udana dla Lipna Stęszew, które wygrało w Łobrżenicy i umocniło się na pozycji lidera. Trzy punkty straty ma Huragan Pobiedziska, który wywiózł komplet punktów z Kępna. Przegrała za to Kotwica, która nie będzie mile wspominać wyjazdu do Gniezna. Drużyna z Kórnika na ten moment traci do Lipna także trzy punkty. Nieco większe straty, bo pięć oczek, ma Nielba Wągrowiec, ale ta ekipa w tej serii spotkań nie grała. Komplet wyników i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Pogoń Łobżenica – Lipno Stęszew 2:3 (2:2)
Bramki: Marcel Siuda (13), Łukasz Cyruk (17) – Bartosz Dylewski (2), Bartosz Dylewski (41), Mateusz Molewski (51).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Polonia Leszno 1:1 (1:0)
Bramki: Paweł Bednarski (36) – Michał Skrzypczak (89, karny).

Polonia Marcinki Kępno – Huragan Pobiedziska 0:1 (0:1)
Bramka: Tomasz Neumann (21, karny).

Mieszko Gniezno – Kotwica Kórnik 2:0 (0:0)
Bramki: Adam Konieczny (47), Mateusz Ławniczak (66).

Opublikowano: 18 marca 2024