Unia nie zwalnia tempa

mikołaj panowicz

Trwa bardzo dobra passa piłkarzy Unii Swarzędz. Lider grupy wielkopolskiej IV ligi, w 14. kolejce pokonał na własnym boisku Victorię Września 2:0. – Początek meczu był dla gospodarzy rewelacyjny, bowiem już w 2. minucie gola strzelił Mikołaj Panowicz. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Jan Paczyński. Tak udane otwarcie mogło być zapowiedzią kanonady w wykonaniu gospodarzy. Jednak zamiast kolejnych bramek w grze swarzędzan nastąpiła stagnacja. Dopiero w 45. minucie udało się podwyższyć prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Panowicz i po raz drugi kluczowym podaniem popisał się Paczyński. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w sobotnim spotkaniu. Warto jednak wspomnieć, że okazji na kolejne było więcej – relacjonuje strona klubu ze Swarzędza.

Po tej wygranej Unia umocniła się na pozycji lidera rozgrywek. Na siódme miejsce w tabeli wskoczyła natomiast Tarnovia Tarnowo Podgórne. Ten awans dała im wygrana 1:0 w derbach powiatu poznańskiego z Huraganem Pobiedziska. Strzelcem gola na wagę trzech punktów był Thomas Skiba. Beniaminek IV ligi po tej przegranej jest ósmy. Tuż za nim plasuje się kolejny zespół z naszego regionu, czyli Kotwica Kórnik, która tym razem zremisowała 1:1 na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów. Goście remis uratowali w samej końcówce, kiedy to do siatki rywali trafił niezawodny Patryk Bordych. Następną serię spotkań w grupie wielkopolskiej IV ligi zaplanowano na najbliższy weekend. Terminarz, aktualną tabelę oraz wszystkie wyniki można znaleźć na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Unia Swarzędz – Victoria Września 2:0 (2:0)
Bramki: Mikołaj Panowicz (3), Mikołaj Panowicz (45).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Huragan Pobiedziska 1:0 (1:0)
Bramka: Thomas Skiba (45).

Victoria Ostrzeszów – Kotwica Kórnik 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Mazurek (66, karny) – Patryk Bordych (88).

mikołaj panowiczMikołaj Panowicz strzelił dwa gole dla Unii (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 1 listopada 2021