Unia nie zwalnia tempa

mecz w kórniku

Piłkarze Unii Swarzędz umocnili się na pozycji lidera w wielkopolskiej IV lidze. – Zespół Tomasza Bekasa nie zatrzymuje się. Właśnie odniósł dziewiąte zwycięstwo w sezonie pokonując Wilki Wilczyn 4:1. Drużyna gości wyszła na boisko z 15-minutowym opóźnieniem. Nieoficjalnie wiadomo, że był to wyraz protestu zawodników wobec sytuacji wewnątrz ich klubu. Po pierwszym gwizdku piłkarze Wilków również byli spóźnieni, zwłaszcza grając w obronie – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Filip Brzostowski.

Bardzo ciekawie było też w Kórniku, gdzie doszło do derbów powiatu poznańskiego. W starciu miejscowej Kotwicy z Huraganem Pobiedziska górą okazali się goście. Beniaminek wygrał 3:2, zdobywając decydującego gola już w doliczonym czasie gry. I jakby tego było mało, był to gol samobójczy. Huragan po tej wygranej awansował na siódme miejsce w tabeli. Kotwica jest dwunasta. Ósme miejsce zajmuje Tarnovia Tarnowo Podgórne, która w tej serii spotkań przegrała 0:1 w Szydłowie z Iskrą. Następna kolejka w najbliższy weekend. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Wilki Wilczyn 4:1 (2:1)
Bramki: Filip Brzostowski (24, 38), Mikołaj Panowicz (51), Jan Paczyński (68) – Mikołaj Ruta (14).

Kotwica Kórnik – Huragan Pobiedziska 2:3 (1:2)
Bramki: Piotr Kalak (5), Dawid Urbanek (68) – Bartosz Żołądkiewicz (8, 39), samobójczy (90).

Iskra Szydłowo – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0 (0:0)

mecz w kórnikuW derbach powiatu Kotwica przegrała na własnym boisku z Huraganem (fot. Kotwica Facebook)

Opublikowano: 18 października 2021