Unia rozbiła Flotę

piłkarze unii swarzedz

Piłkarze Unii Swarzędz nie zwalniają tempa. W 31. kolejce III-ligowych rozgrywek podopieczni trenera Tomasza Bekasa rozbili na własnym boisku Flotę Świnoujście 4:0. – Od pierwszych minut nie było wątpliwości, kto będzie rozdawać karty w tym spotkaniu. Gospodarze dominowali przez całą pierwszą połowę, a piłkarze Floty rzadko opuszczali swoją część boiska. W drugiej odsłonie było tylko lepiej – relacjonuje klubowa strona.

– Po tym meczu na pochwałę zasługuje cały zespół, nie mieliśmy słabych punktów. Dominik Chromiński czuł się na boisku jak ryba w wodzie, Łukasz Spławski doskonale rozgrywał piłkę, Mateusz Maluśki zaliczył świetne wejście z ławki, a Adrian Laskowski był niezwykle aktywny w niemal każdej akcji. Na pochwałę zasługuje także cała defensywa, która gasiła wszelkie zrywy Floty w zarodku – czytamy na klubu z powiatu poznańskiego.

Po tym zwycięstwie Unia ma 57 punktów i ponownie wskoczyła na najniższy stopień podium III-ligowych rozgrywek. Warto w tym miejscu podkreślić, że piłkarze ze Swarzędza są niepokonani już od dziewięciu spotkań. Większość z nich zresztą wygrali. Liderem jest Świt Skolwin, który już jesienią wypracował sobie znaczącą przewagę nad rywalami. Następny mecz Unia zagra 25 maja, na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Aktualna tabela, wyniki oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Flota Świnoujście 4:0 (1:0)
Bramki: Dominik Chromiński 2 (4, karny, 64), Adrian Laskowski (54), Mateusz Maluśki (74).

piłkarze unii swarzedzfot. Michalina Rabuszko (Unia Swarzędz)

W IV lidze coraz bliżej awansu jest Kotwica Kórnik, która po ciężkim boju wygrała we Wrześni i na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek ma dziewięć punktów przewagi na drugim w tabeli Huraganem Pobiedziska. Ci ostatni nie rezygnują jeszcze z walki o pierwsze miejsce w tabeli i w miniony weekend pokonali na własnym boisku LKS Gołuchów. Poważną zadyszkę złapali natomiast piłkarze ze Stęszewa. Wyniki i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Victoria Września – Kotwica Kórnik 2:3 (1:0)
Bramki: Igor Sarnowski (41), Michał Patalas (73, samobójcza) – Michał Patalas (61), Patryk Uliński (63), Patryk Uliński (73).

Jarota Jarocin – Lipno Stęszew 2:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Tomczak (31), Łukasz Tomczak (38, karny).

Huragan Pobiedziska – LKS Gołuchów 3:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Neumann (25, karny), Jakub Różewicz (41), Wojciech Kłakulak (71) – Jakub Szymkowiak (50).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Mieszko Gniezno 1:0

Opublikowano: 20 maja 2024