Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Unia zaczyna już wiosnę

piłkarze unii swarzedz

Choć za oknami jeszcze zima, to piłkarze III już w ten weekend rozpoczynają rundę wiosenną. Powiat poznański na tym szczeblu rozgrywek reprezentuje Unia Swarzędz. – Postaramy się ugrać, ile tylko się da. Dla każdego rywala chcemy być groźni. Moim celem jest miejsce w dziesiątce – mówił przed sezonem szkoleniowiec Unii, Tomasz Bekas. I jak na razie jego zespół realizuje ten cel w stu procentach, bo swarzędzanie po pierwszej części rozgrywek zajmują ósme miejsce w tabeli, z 26 punktami na koncie. Liderem są rezerwy Pogoni Szczecin, z dwunastoma oczkami więcej.

Piłkarze Unii do rundy rewanżowej przygotowywali się bardzo pieczołowicie. Pierwsze treningi odbyły się już w drugim tygodniu stycznia. Ładowaniu akumulatorów jak zwykle towarzyszyły mecze kontrolne. Ekipa z powiatu poznańskiego rozegrała ich aż dziewięć, z czego osiem wygrała! To dobrze wróży na nadchodzące tygodnie. W ostatnim sparingu “Duma Swarzędza” pokonała na własnym boisku IV-ligową Noteć Czarnków, grając nie tylko efektownie, ale i skutecznie. W drużynie, tak jak to zwykle w zimowej przerwie bywa, doszło do małych korekt w składzie…

Swój pierwszy, oficjalny mecz o punkty w rundzie wiosennej, Unia rozegra w najbliższą sobotę, 4 marca. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa zmierzą się wówczas na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia. Rywal nie wydaje się być szczególnie wymagający, bo drużyna z Trójmiasta po jesieni zajmuje przedostatnie, siedemnaste miejsce w tabeli. Pierwsze spotkanie na własnym boisku Unia zagra tydzień później, a ich przeciwnikiem będzie KP Starogard Gdański. Pełny terminarz, aktualna tabela oraz dotychczasowe wyniki III-ligowych rozgrywek, są dostępne na stronie 90minut.pl

Nieco później, bo w weekend 18-19 marca do rywalizacji o punkty wrócą również piłkarze IV ligi grupy wielkopolskiej. W tym przypadku honoru powiatu poznańskiego bronią aż cztery zespoły. Są to Kotwica Kórnik, GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, Huragan Pobiedziska oraz Lipno Stęszew. I to właśnie ten ostatni zespół zajmuje na ten moment najwyższą pozycję w tabeli – piątą. To miła niespodzianka, bo Lipno debiutuje na tym poziomie rozgrywek. Kotwica jest siódma, Tarnovia – jedenasta, a Huragan – dwunasty. Tabela, terminarz i wyniki IV ligi na 90minut.pl

piłkarze unii swarzedzPiłkarze Unii Swarzędz wydają się być bardzo dobrze przygotowani do drugiej części sezonu (fot. J. Piechota – Unia Swarzędz)

Opublikowano: 2 marca 2023